16 Ocak 2018, Salı - 21:13

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Fotoğraf Galerisi

İLEF'in 50. yıl resepsiyonu - 2

İLEF, kuruluşunun 50. yıldönümünü görkemli bir resepsiyonla kutladı. Resepsiyona fakültenin eski mezunları ve dekanları ile gazeteciler, yazarlar ve çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri de katıldı.

169 Fotoğraf

İLEF'in 50. yıl resepsiyonu

İLEF, kuruluşunun 50. yıldönümünü görkemli bir resepsiyonla kutladı. Resepsiyona fakültenin eski mezunları ve dekanları ile gazeteciler, yazarlar ve çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri de katıldı.

43 Fotoğraf

21. Geleneksel sonbahar buluşması yapıldı

İLEF’in ilk mezunları ile 1975, 1990 yılı mezunları, 21.si düzenlenen Geleneksel Sonbahar Buluşması’nda bir araya geldi.

14 Fotoğraf

Ürgüp - Göreme - Manavgat gezisi

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, 19-22 Eylül 2015 tarihleri arasında “Ankara Üniversitesi Uyum ve Kültürler Arası Kaynaşma Gezisi” adında ücretsiz Ürgüp - Göreme - Manavgat turu düzenledi.

63 Fotoğraf

Cebeci'de kar savaşı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'ndeki fakülteler arasında kar savaşı yapıldı.

68 Fotoğraf

Ankara’da ‘İşçinin Emekçinin Bayramı’

Taksim’deki polisin aksine Başkent alanlarında 1 Mayıs’ın sahibi olan emekçiler vardı.

14 Fotoğraf

 Ankaralı kadınlar sokağa çıktı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ankara’da büyük coşkuyla kutlandı.

13 Fotoğraf

Gücünüz 1 milyar kadına yetsin

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen "One Billion Rising" adlı organizasyona Ankaralı kadınlar da dans ederek katıldı.

27 Fotoğraf

Üniversitede alternatif açılış

Ankara Üniversitesi'nin akademik yıl açılış programına Başbakan Erdoğan'ın davet edilmesi üzerine Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 'alternatif açılış' programı düzenlendi.

18 Fotoğraf

İLEF'te oryantasyon programı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne 2012 yılında giriş yapan öğrenciler için Uyum dersi kapsamında fakülte tanıtımı gerçekleştirildi.

10 Fotoğraf

Başkent'te kürtaj yasağına tepki

Ankaralı kadınlar kürtajın yasaklanmasını öngören yasa tasarısına tepki göstermek için Kolej Meydanı'na yürüdü.

10 Fotoğraf

Bangladeş Başbakanı Hasina, ATAUM'a konuk oldu

Bangladeş Başbakanı Sheikh Hasina, Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’nde bulunan ATAUM’da "People’s Enpowerment" adlı konferansa katıldı. Ankara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ’un da katıldığı konferansta, Bangladeşten gelen bir çok katılımcı da yer aldı.

11 Fotoğraf

12 Eylül darbesi yargılanıyor

12 Eylül askeri darbesini yapmakla suçlanan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın yargılanacağı dava Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Ankara Adliyesi’nin önünde toplanan darbe mağdurları, Evren ve Tahsinkaya’yı protesto etti ve gün boyunca adliyenin önünden ayrılmadı.

15 Fotoğraf

KESK üyeleri Ankara’da 4+4+4′ü protesto etti

Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılmasını öngören yasa teklifi ve kamu görevlileri sendikaları kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısını protesto eden yüzlerce KESK üyesi ve birçok sivil toplum kuruluşu GMK Bulvarı'nı 30 saat boyunca trafiğe kapattı.

17 Fotoğraf

CHP grup toplantısını Tandoğan meydanında yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını Tandoğan Meydanı'nda düzenledi. CHP'li binlerce vatandaşın yanı sıra birçok milletvekili de mitinge katılanlar arasındaydı.

17 Fotoğraf

4+4+4 protestosuna polis müdahale etti

4+4+4 yasa teklifini protesto eden KESK'lilere polis müdahale etti. Kızılay Meydanı'ndan TBMM'ye yürümek isteyen gruba polisin müdahalesi sert oldu. Eylemcilerin taş, şişe ve sopa attıkları gösteride polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sırasında çevredeki vatandaşlarda biber gazından etkilendi.

15 Fotoğraf

İnsanlık suçuna zaman aşımı

11’inci Ağır Ceza Mahkemesi Sivas katliamını insanlık suçu kapsamına almasına rağmen davanın zaman aşımına uğramasına karar verdi.

28 Fotoğraf

İLEF, Uluslararası Feminist Forum'a ev sahipliği yaptı

Kaos GL’nin düzenlediği Uluslararası Feminist Forum ilk günü Ahmet Taner Kışlalı Sanatevi’nde gerçekleşti.

12 Fotoğraf

İLEF öğrencilerinden 8 Mart'ta dilek ağacı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) öğrencileri, Toplumsal Cinsiyet ve Medya dersi kapsamında dilek ağacı yaptı. Kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde isteklerini dilek ağacına astı.

6 Fotoğraf

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınlar sokaklara çıktı. Kadına yönelik cinsel, ulusal, sınıfsal sömürüye tepki gösteren kadınlar, Ankara Kolej Meydanı’nda toplanarak Ziya Gökalp Caddesi’ne yürüdü.

15 Fotoğraf