20 Mayıs 2019, Pazartesi - 21:31

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Abakay okurlarıyla buluştu

Tarih: 05 Ocak 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 54

Gazeteci-yazar Ahmet Abakay, son kitabı “Hey Sen Gazeteci”nin imza gününde Mülkiyeliler Birliği’nde okurlarıyla buluştu.  

Mülkiyeliler Birliği, bugün deneyimli gazeteci Ahmet Abakay’ı konuk etti. Aralık ayında çıkan “Hey Sen Gazeteci”nin imza gününde okurlarıyla buluşan Abakay, son kitabıyla birlikte “Devr-i Sultan” ve “Bakan Danışmanının Not Defteri” isimli kıtaplarını da imzaladı. İlginin yoğun olduğu imza gününde çok sayıda gazeteci, yazar, sanatçı ve öğrenci Abakay’a kitap imzalatmak üzere Mülkiyeliler’deydi. İmza günü için kurulan stanttan yapılan kitap satışından elde edilen gelirin yüzde 25’i ise Abakay’ın isteği üzerine Mülkiyeliler Birliği Vakfı’nın burs fonuna aktarılacak.

“Okulumun katkısı büyüktür”  

Abakay, yoğun ilgiyle karşılaştığı imza gününü  GÖRÜNÜM’e şöyle değerlendirdi: 

“Kitap yeni çıkmasına rağmen güzel tepkiler aldım. Özellikle kitabın başlıkları içinde kendi yaşadıklarını görenlerle güzel paylaşımlarımız oldu. 40 yıllık deneyimimi, gazeteciliğin, ifade özgürlüğünün geçtiği dönemleri aktardığım kitapta yer yer ciddi yer yer mizahi bir üslup kullandım. Gazeteciliğin bağımsızlık ilkesinin geçirdiği dönüşümü, gazetecinin ne yaptığı ve ne yapması gerektiğini irdelediğim kitapta bağımsızlığın, ifade özgürlüğünün bizim işimiz için olan öneminin üzerinde durmaya gayret gösterdim. 1971’de Basın Yayın Yüksekokulu’na girdim, 1975’te mezun oldum. Mümtaz Soysal, Sadun Aren gibi önemli hocalardan dersler alma şansım oldu. Doğru, dürüst bir gazeteci olduğumu düşünüyorum, okulumun bunda katkısı büyüktür.”  

Mülkiyeliler Birliği Bursu başvuruları devam ediyor  

Mülkiyeliler Birliği Vakfı’nın maddi gereksinimi olan öğrenciler için açtığı başvurular için bu yıl son tarih 11 0cak oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri, bu tarihe kadar internet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Akabinde uygun görülen adaylarla mülakat için iletişime geçilecek.   

Burs başvuru formuna şu linkten ulaşılabilir: https://mulkiye.org.tr/burs-basvuru/   

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21285
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Abakay okurlarıyla buluştu

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRT Dış Haberler Müdürü Görmez: Bu meslekte insan olmayı unutmayın

Mezunlarla İLEF öğrencilerini buluşturan Kariyer Gemisi’nin bu haftaki konuğu TRT Dış Haberler Müdürü Ahmet Görmez oldu. Görmez, meslekteki deneyimlerini ve önerilerini öğrencilerle paylaştı.

Kapat