20 Mayıs 2019, Pazartesi - 22:00

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Ankara Üniversitesi öğretim üyeleri 8 Mart’ta Anıtkabir’deydi

Tarih: 08 Mart 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 93

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Anıtkabir’i ziyaret etti. Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış öncülüğünde yapılan ziyarette mozoleye çelenk konuldu ve Anıtkabir Şeref Defteri imzaladı.

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Anıtkabir’i ziyaret etti. Sabah 09.00’da Anıtkabir’in önünde başlayan törene bazı fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış öncülüğünde yapılan ziyarette Atatürk’ün mozolesine çelenk konuldu ve ardından Anıtkabir Şeref Defteri imzaladı.

Prof. Dr. Neslihan Alkış: Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk,

Bugün yaşamınız boyunca hak ve özgürlüklerine büyük önem verdiğiniz kadınlar için önemli bir gün olan 8 Mart’ta huzurunuzdayız. Kurucusu olduğunuz cumhuriyet, devrimleriniz ve çağdaş uygarlık yolunda, bize miras bıraktığınız bilim ve aklı rehber edinerek yolumuza devam ediyoruz. Dünyanın çağdaş saydığı ülkelerde bile henüz kadının adı yokken, sizin Türk kadınına birçok hak vermiş olmanız hem kadınlarımızı yüceltmiş hem de tüm dünyaya örnek olmuştur. Biz de üstümüze düşen görevi gerçekleştirmeye çalışarak kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyor; bunun için kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürmeye ve görevlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğimize söz veriyoruz. Laik Türkiye Cumhuriyeti ve demokrasinin bekçileri olan Ankara Üniversiteli kadınlar olarak huzurunuzda bir kez daha saygıyla eğiliyorum.”

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21962
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Ankara Üniversitesi öğretim üyeleri 8 Mart’ta Anıtkabir’deydi

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRT Dış Haberler Müdürü Görmez: Bu meslekte insan olmayı unutmayın

Mezunlarla İLEF öğrencilerini buluşturan Kariyer Gemisi’nin bu haftaki konuğu TRT Dış Haberler Müdürü Ahmet Görmez oldu. Görmez, meslekteki deneyimlerini ve önerilerini öğrencilerle paylaştı.

Kapat