8 Aralık 2018, Cumartesi - 15:59

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Ankara Vegan Platformu Cebeci’de eylem yaptı

Tarih: 07 Nisan 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 139

Ankara Vegan Platformu, kurucu eylemini Cebeci Yerleşkesi’nde yaptı. Eylemciler bildiri dağıtıp, ilgilenenlere veganlıkla ilgili bilgi aktardı.

Cebeci Yerleşkesinde dün Ankara Vegan Platformu kurucu eylemini yaptı. Hayvan sömürüsüne dikkat çekmek için yapılan eylem saat 13.00’te başladı. Eylemciler laptoplardan hayvanlara yönelik şiddet videoları gösterirken, bildiriler dağıtarak ilgilenen öğrencilere veganlık ve hayvan
hakları savunulacağına dair bilgiler verdi. Üniversitelilerle iletişim kurmanın daha kolay olması sebebiyle ilk eylemlerini Cebeci Yerleşkesinde gerçekleştiren platform üyeleri, eyleme gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek “Ankara’da ulaşabildiğimiz kampüslerde eylemlerimize devem edeceğiz”dedi.

Ankara Vegan Platformu nedir?

Türkiye’de henüz yeni bir tartışma olan hayvan hakları konusunda çalışmalar yürüten grup 2017 yılında kuruldu. Platform hala normal karşılanmadığını söyledikleri vegan yaşam tarzını tanıtmak ve yalnız kalan veganlarla birlikte hayvan haklarına dair çalışmalar yürütmeyi amaçlıyor. Veganlığın hayvan özgürlüğü savunuculuğu için yalnızca başlangıç olduğunu söyleyen platform, veganlık ve hayvan hakları aktivistliğini bir arada yapmak gerektiğini söylüyor.

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/17980
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Ankara Vegan Platformu Cebeci’de eylem yaptı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağbaşı: Kulüpler çağdaş olmayınca federasyonlar da olamıyor

Spor Muhabirliği dersi bu hafta Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü eski Müdür Yardımcısı Sezai Bağbaşı’nın katılımıyla yapıldı. Spor yöneticiliğinin konuşulduğu derste Türkiye’de spor yönetimi modellerinin dönüşümü ve spor kurullarının medyayla kurduğu ilişki tartışıldı.

Kapat