11 Mayıs 2020, Pazartesi - 21:27

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Basketbol ve voleybol ligleri tescil edildi

Tarih: 11 Mayıs 2020

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 5

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) liglerin tescil edildiğini, bu sezona mahsus olmak üzere lig düşme yapılmayacağını duyurdu.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), ligleri normal sezon sıralamasına göre tescil ettiğini duyurdu. Her iki federasyon da liglerde bu sezona mahsus düşmenin olmayacağını belirtti. TVF AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde şampiyon takımın ilan edilmeyeceğini ve Avrupa Kupalarına katılımın liglerde normal etap karşılaşmaları sonucunda oluşan puan durumuna göre gerçekleştirileceğini açıkladı.

TVF Kadınlar 1. Lig ve TVF Erkekler 1. Ligi’nde yarı final etabı müsabakaları sonucunda final etabına yükselmeye hak kazanan 4’er takım 2020-2021 Voleybol Sezonu’nda AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele edebilecekler.  2020-2021 voleybol sezonunda maçlar AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde 16’şar takımla oynanacak. 2020-2021 voleybol sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin statüsünün daha sonra TVF tarafından açıklanacağı belirtildi. TBF ise hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyeceğini duyururken liglerdeki sıralamanın ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil haklarının mevzuata göre belirlenip önümüzdeki günlerde duyurulacağını açıkladı. TBF sezon öncesinde ilan edilen statüde yer alan düşme-çıkma işlemlerinin uygulanmayacağını duyurdu.

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/28043
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Basketbol ve voleybol ligleri tescil edildi

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahar dönemindeki İLEF-İLEV etkinlikleri iptal edildi

İletişimliler Vakfı, her yıl gerçekleştirilen geleneksel etkinlik ve buluşmaların, Eylül ayına kadar yapılmayacağını açıkladı.

Kapat