9 Nisan 2022, Cumartesi - 20:29

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

ÇGD 2017 Yılın Gazetecileri Ödülünü alanlar belli oldu

Tarih: 08 Mart 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 109

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) verdiği “2017 Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülü” sahipleri belli oldu

Bu sene 40’ıncı yaşını kutlayan ÇGD, her yıl düzenli olarak verdiği Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri’nin bu yılki sahipleri açıklandı. Toplam 14 kategoride verilen ödüllerde Dayanışma Ödülü ise Türk Tabipleri Birliği’ne verildi.

 ÇGD‘nin 2017 ödülleri şu şekilde:

Dayanışma Ödülü: Türk Tabipleri Birliği

Haber Ödülü:  Cumhuriyet Gazetesi’nden Hazal Ocak’ın 18-19 Eylül 2017 tarihli “İstanbul Parsel Parsel Nasıl Verildi” ve 26 Ocak 2017 tarihli “12 Ölümlü Pazarlama” başlıklı haberleri.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilek Ödülü: Cumhuriyet Gazetesi’nden Çiğdem Toker’in 2017 yılı içindeki “3. Havaalanı”; “Agrobay Seracılık”, “Varlık Fonu”, “Şehir Hastaneleri” gibi konularda yazdığı köşe yazıları.

Mustafa Ekmekçi Haber Ödülü: Evrensel Gazetesi’nden Eylem Nazlıer’in 26 Mayıs 2017 tarihli “Anaokulu Etkinliği’nde Korkunç Manzara” haberi.

Rafet Genç Haber Ödülü: Birgün Gazetesi’nden Uğur Şahin’in 30 Ağustos 2017 Tarihli “Akademide Partili Rektörlük” başlıklı haberi.

Behzat Miser Kent Haber Ödülü: Habertürk Gazetesi’nden Esra Boğazlıyan’ın 7, 9 ve 10 Aralık 2017 tarihlerinde yayımlanan “Ayçiçek Tarlasına 12 Kat”, “12 Değil 8 Teranesi-Tarlaya Bina Ekecekler” ve “Bir Zamanlar Verili Tarım Alanıydı” başlıklı Silivri’deki verimli tarım arazilerinin KİPTAŞ tarafından alınması ile ilgili haberleri.

Röportaj Ödülü: Hürriyet Gazetesi’nden Gülseven Özkan’ın 17 Eylül 2017 tarihli “Düşler TarlasI” başlıklı haberi.

İnceleme-Araştırma Haber Ödülü: Cumhuriyet Gazetesi’nden Pelin Ünker’in 6-11 Kasım 2017 tarihli “Paradise Papers (Cennet Belgeleri)- Off Shore’un Gizli Dünyası” başlıklı yazı dizisi şeklindeki haberleri.

İzzet Kezer Fotoğraf Ödülü: AFP’den Yasin Akgül’ün, 330 gün tutuklu kalan Kadri Gürsel’in eşiyle buluşma anı fotoğrafı.

Karikatür Ödülü: Aslı Alpar’ın KAFA Dergisi, KaosGL.org internet sitesinde ve diğer yayınlarda çıkan eserleri.

Televizyon Haber Ödülü: FOX TV’den Beril Oğuz’un “Sahte Et-Balık Kurumu Satış Şubeleri” haberi.

Radyo Program Ödülü:  Nergis Demirkaya’nın Radyo Özgür’deki “Özgür’de Güne Merhaba” programı

İnternet Haber Ödülü: journo.com.tr’den Fırat Yeşilçınar’ın 9 Ekim 2017 tarihli “Devlet Er Sefter Taş’ın Işid Tarafından Yakıldığını Kabul Etti” başlıklı haberi.

Yerel Basın Haber Ödülü: İskenderun SES gazetesinden Akın Bodur’un 6 Şubat 2017 tarihli “Su Kaynağına Osb Kararı” ve 7 Şubat 2017 tarihli “Bezden Çadırda Sobayla Isınma” başlıklı haberleri.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/17623
Yol: Ana sayfa » Yazılar » ÇGD 2017 Yılın Gazetecileri Ödülünü alanlar belli oldu

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

K.Y.K. bursu kesilen öğrenciler: “Bize borç vermeyi bile çok görüyorlar”

Barınma ve geçim sorunlarını çeşitli şekillerde dile getiren öğrenciler zaman zaman gözaltına alınıyor. Ardından KYK bursları kesiliyor. Öğrenciler, “Zaten kredi aldığımızda faiziyle birlikte geri ödeyeceğiz. Borçlanıyoruz ancak bize borç vermeyi bile çok görüyorlar” diyor.

Kapat