10 Nisan 2022, Pazar - 18:29

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

ÇGD Ankara Şubesi “Gazeteciler Buluşması” düzenliyor

Tarih: 04 Ocak 2022

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 74

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir buluşma düzenliyor. Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki buluşma 7 Ocak Cuma günü yapılacak.

ÇGD Ankara Şubesi, “Gazeteciler Buluşması” düzenleyeceğini duyurdu. “Dayanışmayı birlikte büyütmek için Ankara Gazetecileri Buluşuyor” ifadelerinin yer aldığı duyuruda “Yeni yılda, yeni dönemin gazetecilik mücadelesini birlikte bir adım öteye taşımak için 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde Gazeteciler Buluşması’nda bir araya geliyoruz” deniliyor.

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki buluşma 7 Ocak Cuma saat 18.30’da başlayacak.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedir?

Basın çalışanlarının özlük haklarını ve çalışma koşullarını düzenleyen 5953 Sayılı Kanun’da yapılan ve geniş iyileştirmeler içeren 212 sayılı düzenlemenin yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1961 günü 1971 yılına kadar “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmıştı. 10 Ocak, 1972’den bu yana ise “Çalışan Gazeteciler Günü” ismiyle kutlanıyor.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/31003
Yol: Ana sayfa » Yazılar » ÇGD Ankara Şubesi “Gazeteciler Buluşması” düzenliyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

K.Y.K. bursu kesilen öğrenciler: “Bize borç vermeyi bile çok görüyorlar”

Barınma ve geçim sorunlarını çeşitli şekillerde dile getiren öğrenciler zaman zaman gözaltına alınıyor. Ardından KYK bursları kesiliyor. Öğrenciler, “Zaten kredi aldığımızda faiziyle birlikte geri ödeyeceğiz. Borçlanıyoruz ancak bize borç vermeyi bile çok görüyorlar” diyor.

Kapat