11 Mart 2020, Çarşamba - 16:25

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

ÇGD’den belgesel gösterimli iklim değişikliği paneli

Tarih: 23 Eylül 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 45

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), her iki kutba da giden ilk Türk olan Yunus Topal’ın yönettiği “Antarktika Güney Kutbu ve Küresel Isınma” belgeselinin gösterileceği bir etkinlik düzenliyor. Gösterimin ardından iklim kriziyle ilgili söyleşi de yapılacak.

Her iki kutup dairesine de giden ilk Türk olan Yunus Topal’ın yönetmenliğini yaptığı “Antarktika Güney Kutbu ve Küresel Isınma” belgeseli seyirciyle buluşacak. Gösterimin ardından Topal’ın belgesel çekim sürecini ve iklim değişikliğiyle ilgili görüşlerini de anlatacağı bir söyleşi düzenlenecek. ÇGD Yönetim Kurulu Üyesi gazeteci Kenan Şener moderatörlüğünü de yapacağı söyleşide, habercilikte nesnellik olgusunu ve haber yazımında dikkat edilmesi gereken konuları içeren bir sunum yapılacak. Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Çukurçayır da iklim değişikliği ve küresel iklim değişikliğinin Türkiye üzerine etkilerini anlatacak.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 29 Eylül Pazar günü yapılacak belgesel gösterimi ve söyleşi etkinliği, saat 14.00’te başlayacak.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/24713
Yol: Ana sayfa » Yazılar » ÇGD’den belgesel gösterimli iklim değişikliği paneli

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Ankara’dan seslendi: “Özgürlüğümüz için tüm dünyada ayaktayız”

Ankara’da 8 Mart, Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla Sakarya Caddesinde coşkuyla kutlandı. Platform adına okunan basın açıklamasında, “Emeğimiz, kimliğimiz, özgürlüğümüz, hayatımız ve barış için tüm dünyada ayaktayız” denildi.

Kapat