13 Mart 2020, Cuma - 00:09

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

“Devrime Gönül Veren” Gökçek mi?

Tarih: 18 Şubat 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 225

Ankaralılar bu sabaha otobüs duraklarına ve duvarlara yapıştırılmış afişlerle başladı. Afişlerde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a oy vermeleri için “solculara”, “sosyalistlere”, “devrime gönül verenlere” çağrı vardı.

durak-haber

Fotoğraf: Alkan Uçarsu

Ankaralılar bu sabaha otobüs duraklarına ve duvarlara yapıştırılmış afişlerle başladı. Afişlerde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a oy vermeleri için “solculara”, “sosyalistlere”, “devrime gönül verenlere” çağrı vardı. Ankara’nın hemen hemen her yerine asılan afişin kime ait olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sosyal medyada çok konu edinilen afişleri AKP’nin bir dönem daha Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Melih Gökçek’in milliyetçi-muhafazakâr oyları Yavaş’a kaptırmamak amacıyla yaptığı konuşuluyor. Afişte kullanılan dilin sosyalistlerin kullandıkları dilden uzak olması da dikkat çekici, bunun en büyük örneği “devrime gönül veren” ifadesi. Ayrıca bir önceki yerel seçimde de seçime 5 gün kala billboardlara imzasız asılan “Gökçek Gidecek Sol Gelecek” afişleri benzeri tartışmalara neden olmuştu.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/3203
Yol: Ana sayfa » Yazılar » “Devrime Gönül Veren” Gökçek mi?

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği – Antalya maçında kazanan çıkmadı

TFF Süper Lig Cemil Usta Sezonu 25.hafta maçında Gençlerbirliği ve Antalyaspor, Eryaman Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Hakem, Halil Umut Meler’in yönettiği maç Sio ve Podolski’nin karşılıklı golleriyle 1-1 sona erdi.

Kapat