18 Mayıs 2019, Cumartesi - 21:35

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Dilekçioğlu: Öncelikle kendinize inanmanız lazım

Tarih: 28 Aralık 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 65

Mezunları öğrencilerle buluşturan Kariyer Gemisi etkinliklerinin 6’ncısı bugün düzenlendi. İLEF‘ten 2010 yılında mezun olan Mert Talat Dilekçioğlu, sektörde kazandığı deneyimleri öğrencilere aktardı.

İletişim Birimi tarafından 6’ncı kez düzenlenen Kariyer Gemisi etkinliğine, İLEF‘ten 2010 yılında mezun olan Mert Talat Dilekçioğlu konuk oldu. İLEF Dekanı Prof. Dr. Abdülrezzak Altun ve İletişim Birimi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Hatice Kurt’un açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, konuşmaların ardından yapılan eğlenceli atölyeyle devam etti. Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Altun,  “İletişim alanında fakültelerden pek çok kişi çıkar, ancak arada bir iletişimci çıkar’ sözünü hatırlatarak “Bu alanda bir şeyler oluyor ama sadece isterseniz oluyor. Bunu göstermek için daha genç mezunlarımızla öğrencileri buluşturmak istiyoruz” dedi.

Prof. Dr. Altun’un ardından oyunculuk deneyimlerini paylaşan Dilekçioğlu, farklı çalışma alanlarında yer almanın kendisine çok şey kattığını ifade etti. İLEF’teki derslerin özelikle Prof. Dr. Bülent Çaplı tarafından verilen iletişim ve etik ilişkisini inceleyen dersin, kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Dilekçioğlu, “Nereden beslenirseniz, bunu malzeme olarak kullanırsınız” dedi. Dilekçioğlu, 13 ödül kazandığını dile getirirken, İLEF‘teki hocaların ve atölyelerin de kendisine katkısının çok olduğunu vurguladı. Konuşması sırasınca atmosfer yaratmanın önemine değinen Dilekcioğlu, “Yaptığımız işe inanmamız çok önemli. Öncelikle kendinize inanmanız lazım” dedi ve izleyicilerle bir atölye çalışması yaptı.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21266
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Dilekçioğlu: Öncelikle kendinize inanmanız lazım

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLEF, en engelsiz fakülte oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde İLEF, Mekanda Erişim ve Eğitimde Erişim alanlarında engelsiz fakülte ödülü aldı. Ankara Üniversitesinden iki fakülte ve iki yüksekokulu daha Mekanda Erişim ödülü alırken İLEF, Eğitimde Erişim ödülü alan tek fakülte oldu.

Kapat