7 Aralık 2018, Cuma - 19:35

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Dizeler ve renkler çocuklar için buluşuyor

Tarih: 02 Mart 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 63

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen “Dizelerin Renkleri” sergisi Cermodern’de ziyaretçilerini bekliyor. Edebiyata yön veren isimlerin orijinal el yazması eserlerinin bulunduğu sergi, 25 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen “Dizelerin Renkleri” sergisi Cermodern’de ziyaretçilerini bekliyor. Şiire yön veren 36 edebiyatçının el yazması eserlerinin, 36 ünlü heykeltraş ve ressamın eserleriyle buluştuğu sergi yoğun ilgi görüyor.

Sergide Nazım Hikmet, Ahmed Arif, Sabahattin Ali, Ülkü Tamer, Orhan Veli, Gülten Akın, İlhan Berk, Metin Yurdanur, İbrahim Örs, Hanefi Yeter, Habip Aydoğdu, Filinta Önal gibi ünlü sanatçıların eserleri yer alıyor. Aralık ayında İzmir’de sergilenen eserler, Ankara’dan sonra İstanbul’da sergilenecek. İstanbul’daki serginin ardından eserler, Koruncuk Vakfı tarafından düzenlenecek açık arttırma ile satılacak. Açık artırmadan elde edilen gelir, “Koruncukköy”–Urla Çocuk Köyü’nün ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılacak.

Sergi, 25 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/17431
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Dizeler ve renkler çocuklar için buluşuyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağbaşı: Kulüpler çağdaş olmayınca federasyonlar da olamıyor

Spor Muhabirliği dersi bu hafta Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü eski Müdür Yardımcısı Sezai Bağbaşı’nın katılımıyla yapıldı. Spor yöneticiliğinin konuşulduğu derste Türkiye’de spor yönetimi modellerinin dönüşümü ve spor kurullarının medyayla kurduğu ilişki tartışıldı.

Kapat