27 Mayıs 2018, Pazar - 11:25

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Emin Özdemir İLEF’e konuk oluyor

Tarih: 15 Mart 2017

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 85

İLEF’in duayen hocalarından Emin Özdemir, Okuma ve Anlatım Teknikleri dersinin konuğu olarak yarın İLEF’e geliyor.

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu (BYYO)- İletişim Fakültesi’nin (İLEF) duayen hocalarından Emin Özdemir, Yrd. Doç. Sevgi Can Yağcı Aksel tarafından verilen Okuma ve Anlatım Teknikleri dersinin konuğu olarak İLEF’e gelecek. Özdemir, Yarın (16 Mart Perşembe günü) 13.30’da Ahmet Taner Kışlalı dersliğinde öğrencilerle buluşacak. İLEF mezunlarından Hatice Aydoğdu’nun söyleşi olarak kaleme aldığı, Göğüne Sığmayan Bulut Emin Özdemir Kitabı, geçtiğimiz ay raflarda yerini almıştı.

 Emin Özdemir Kimdir?

Emin Özdemir, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Amerika’da Columbia ve Indiana Üniversitelerinde “metin hazırlama ve anlatım teknikleri” konusunda eğitim gördü. Ankara Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksekokulu’nda, bugünkü adıyla İletişim Fakültesi’nin öğretim görevlisiydi. Bu görevinden 1996 yılında emekliye ayrılan Özdemir, üniversiteden ayrıldıktan sonra Türk Dil Kurumu’nun (TDK) birçok çalışmasına katıldı. Özdemir’in başlıca eserleri arasında Eleştirel Okuma, Edebiyat sözlüğü ve Sözcük Sözcük İçinde isimli kitapları yer alıyor.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/13832
Yol: Anasayfa > Yazılar > Güncel > Emin Özdemir İLEF’e konuk oluyor

Yorumla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meslekte 50. Yıl Onur Günü 25 Mayıs’ta İLEF’te

Meslekte 50. Yıl Onur Günü Töreni 25 Mayıs’ta MTÖ’de yapılacak. Törende, meslekte 50 yılı doldurmuş ustalara Onur Ödülleri, İLEF atölyelerinde çalışan öğrencilere ise Emek Ödülleri verilecek.

Kapat