19 Mayıs 2019, Pazar - 19:58

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Emin Özdemir Türkçe Ödülü sahibini bulacak

Tarih: 31 Ekim 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 55

İLEF’in değerli hocalarından Emin Özdemir anısına verilen Dil Derneği Emin Özdemir Türkçe Ödülü’ne Dr. Sedat Karagül layık görüldü.Ödül yarın ÇSM’de yapılacak törenle verilecek.

Geçtiğimiz sene 1 Eylül’de hayatını kaybeden dilbilimci, yazar Emin Özdemir’in anısına verilen Dil Derneği Emin Özdemir Türkçe Ödülü’nün sahibi belli oldu. Yarın, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde saat 18.00’de törenle verilecek ödüle Dr. Sedat Karagül’ün “Basamaklı Öğretim Programının Okuma ve Yazma Becerilerine Etkisi” başlıklı doktora tezi seçildi.Ödülü oybirliğiyle alan Karagül, çalışmalarını Mehmet Akif Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalında sürdürüyor.

Ödül “Emin Özdemir’i dilci, yazıncı ve devrimci kişiliğiyle yaşatmak, düşünce ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak; dil duyarlığını, dil ve yazın öğretimi anlayışını tanıtmak ve yaygınlaştırmak” amacıyla veriliyor. Seçici kurulunda ise  Adnan Binyazar, Prof. Dr. Sedat Sever, Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, Zekeriya Kaya ve aileyi temsilen Prof. Dr. Özlem Özdemir Kumbasar yer alıyor.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/19980
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Emin Özdemir Türkçe Ödülü sahibini bulacak

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLEF, en engelsiz fakülte oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde İLEF, Mekanda Erişim ve Eğitimde Erişim alanlarında engelsiz fakülte ödülü aldı. Ankara Üniversitesinden iki fakülte ve iki yüksekokulu daha Mekanda Erişim ödülü alırken İLEF, Eğitimde Erişim ödülü alan tek fakülte oldu.

Kapat