17 Ağustos 2018, Cuma - 01:15

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Emin Özdemir’in adı dil ödülüyle yaşatılacak

Tarih: 29 Mayıs 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 59

BYYO ve İLEF‘in değerli hocalarından, dil ustası, yazar Emin Özdemir anısına verilecek olan “Dil Derneği Emin Özdemir Türkçe Ödülü” başvuruları başladı.

İLEF‘in değerli hocalarından, dilbilimci Emin Özdemir’in adı dil ödülünde yaşayacak. Türkçenin özleştirilmesi, geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi konusundaki savaşımını, yaşamının her aşamasında sürdüren Emin Özdemir’in anısına verilecek olan, Dil Derneği Emin Özdemir Türkçe Ödülü için başvurular başladı.

Ödül, Emin Özdemir’i dilci, yazıncı ve devrimci kişiliğiyle yaşatmak, düşünce ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak; dil duyarlığını, dil ve yazın öğretimi anlayışını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Özdemir Ailesi ile Dil Derneği tarafından verilecek. Yarışmaya 2016 ve 2017 yılları arasında tez değerlendirme kurulunca kabul edilmiş, yayımlanmış ya da yayımlanmamış yüksek lisans ve doktora çalışmaları aday olabilecek. Yarışmanın seçici kurulunda ise Adnan Binyazar, Prof. Dr. Sedat Sever, Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, Zekeriya Kaya ve Prof. Dr. Özlem Özdemir Kumbasar yer alıyor.Başvuruların tek bir yapıt ile değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi ise 15 Haziran 2018 olarak belirlendi.

Katılım koşulları için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/18840
Yol: Anasayfa > Yazılar > Güncel > Emin Özdemir’in adı dil ödülüyle yaşatılacak

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberci Talent eğitim programı katılımcılarını arıyor

Mental HR ve İstanbul Medya Akademisi ortaklığıyla habercilik üzerine gerçekleştirilecek olan Haberci Talent eğitim programına başvurular başladı. 100 kişinin kabul edileceği program bitiminde katılımcıların %50’sine çeşitli medya kuruluşlarında istihdam fırsatı tanınacak.

Kapat