28 Mayıs 2019, Salı - 16:50

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Figen Ayhan Karakelle: “Kendi sözlerimi söylemek istiyordum”

Tarih: 08 Mart 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 84

Devlet Opera ve Balesi’nde Rejisör, Sanat Yönetmeni Figen Ayhan Karakelle Kariyer Gemisi’nin 7’nci kaptanı olarak İLEF’e konuk oldu.

Figen Ayhan Karakelle, Kariyer Gemisi buluşmalarının 7’ncisi için İLEF’e döndü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 1996 yılı mezunlarından Karakelle, sunumunda kendisini dinleyen öğrencilere profesyonel yaşamının dönüm noktalarını anlattı. Etkinliğe İLEF Dekanı Prof. Dr. Abdülrezzak Altun, İletişim Birimi Sorumlu Öğretim Görevlisi Hatice Kurt’un yanı sıra Öğretim Görevlisi Itır Gökgücü Demiray ve Öğretim Görevlisi Mehmet Sobacı da katıldı.

 “Tam da olmam gereken yerde olmuşum”

Ayhan Karakelle sunumunda, İLEF’teki öğrencilik hayatında başladığı reklam yazarlığı ve tiyatro çalışmalarını mezuniyetten sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimiyle sürdürdüğünü aktardı. Reklam yazarlığının ikinci kez lisans eğitimi alabilmesinde önemli rol oynadığını söyleyen Ayhan Karakelle, “Bilkent’te ilk dersimde neden tekrar okumak istedin sorusu gelince, başkalarının sözlerini değil kendi sözlerimi söylemek istiyorum. Kendi sözlerimi, kendi bildiğim gibi, kendi istediğim kadar, kendi istediğim yanıyla söylemek istiyordum. Reklam yazarlığı bana yetmiyordu artık” diye konuştu. İLEF’teki tiyatro çalışmalarının ve rejisörlük deneyiminin Devlet Tiyatroların’da da çok yararlı olduğunu aktaran Ayhan Karakelle, bu deneyiminin kendisine katkılarını “Tam da olmama gereken yerde olmama gereken zamanda olmam gerektiği kadar olmuşum” diyerek anlattı.

Ayhan Karakalle ayrıca “Hayatta ne istediğinize karar verin, yol sizi ulaşmanız gereken yere götürecektir zaten. Bu hikayeyi ‘ama’ demeyin diye anlattım. Tek bir sihirli soru var: Ne yapmak istiyorum? Bunu da bir şeyler yapmadan bulamıyorsunuz tabii” dedi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21971
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Figen Ayhan Karakelle: “Kendi sözlerimi söylemek istiyordum”

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22’nci Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali başladı

Bu yıl 22’ncisi düzenlenen Uçan Süpürge Kadın Filmleri festivali, dün akşam başladı. Açılış töreninde festival seçkileri tanıtılmasının yanı sıra Uçan Süpürge Ödülleri de kazananlara takdim edildi.

Kapat