25 Nisan 2018, Çarşamba - 07:49

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Gazeteci Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

Tarih: 21 Mart 2017

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 49

Evinde kalp krizi geçiren 55 yaşındaki gazeteci Tayfun Talipoğlu kaldırıldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Talipoğlu, yarın Ankara’da defnedilecek.

İzmir’in Konak ilçesinde, fenalaşarak hastaneye kaldırılan Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Talipoğlu saat 01.00 sıralarında Konak ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki evinde fenalaştı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu’na ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra Talipoğlu, ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kaldırıldı. Tedavi altına alınan Talipoğlu, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu’nun cenazesi otopsinin ardından oğlu Candaş Talipoğlu tarafından teslim alındı. Cenaze alındığı sırada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger’in de aralarnda bulunduğu CHP’li bazı yöneticiler de İzmir Adli Tıp Kurumu’na geldi.

Cenaze töreni yarın yapılacak

Tayfun Talipoğlu için ilk cenaze töreninin yarın sabah saatlerinde Ankara’da Oran’daki cemevinde olacağı, ardından da öğlen saatlerinde Kocatepe Cami’nde kılınacak namazdan sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

Üçüncü kalp krizi

Candaş Talipoğlu, babasının kalp krizi geçirdiğini belirterek “Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı. Yol hikayesi kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı” diye konuştu.

talıpoglu tayfun

Tayfun Talipoğlu kimdir?

1962 yılında Kars’ta doğan Tayfun Talipoğlu, ilkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamlayan usta gazeteci Talipoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmayan Talipoğlu, bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet gazetesinde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri olarak devam eden Talipoğlu, 1995 yılından itibaren önce ATV’de, 1999’dan beri de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu, evli ve bir çocuk babasıydı.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitapları yer alan Talipoğlu’nun, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de bulunuyor.

Haziran 2008’den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı hazırlayıp sunan Talipoğlu, aynı zamanda Ekim 2007’den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’ydi. Tayfun Talipoğlu 2015 Genel Seçimleri’nde CHP‘nin 5’inci sıradan Aydın Milletvekili adayıydı.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/13936
Yol: Anasayfa > Yazılar > Güncel > Gazeteci Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

Yorumla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yönetmen Enver Arcak, İLEFANKARA’nın konuğu oldu

İLEFANKARA ‘Hermana’yı Beklerken’ sergisinin devamı niteliğinde düzenlediği etkinlikte ‘Hermana’ belgeselinin gösterimini yaptı. Belgeselin yönetmeni Enver Arcak gösterimin ardından izleyicilerle söyleşti.

Kapat