1 Haziran 2019, Cumartesi - 00:13

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Gazeteciler baskı ve sansüre karşı sokağa çıktı

Tarih: 17 Şubat 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 142

G-9 Platformu, gazetecilere yönelik baskı ve sansüre karşı Ankara’da Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

g9-8G-9 Platformu, gazetecilere yönelik baskı ve sansüre karşı Ankara’da Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, Fatih Altaylı’nın “Eğer medya da insanlar şerefsiz olduysa bu gönüllü şerefsizlik değil zorunlu şerefsizliktir” sözlerini hatırlatarak Türkiye’de basını yöneten çetelerin bunlar olduğunu ve şerefsizlikten şerefsizlik beğenmediklerini söyledi. Ayrıca Abakay bu çetenin Türkiye de gazeteciliği temsil etmediğini bunların gazeteciliğin yüz karaları olduğunu söyledi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şube Başkanı Esra Koçak, TGS olarak haber yaparken yaralanan, tehdit edilen gazetecilerin yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi. TGS olarak iktidarın ve onun polisinin uyguladığı şiddete karşı sessiz kalmayacaklarını ve mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Koçak, haberimi yapmazsam vazgeçerim diyen gazetecilerden olmadıklarını söyledi. Daha sonra söz alan Avrupa Gazetecileri Birliği Türkiye temsilcisi Doğan Tılıç, İnternete Sansür Yasasına değinerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün Türkiye’yi bütün dünya önünde mahcup duruma düşüren bu yasa tasarısını veto etmesini istedi.

Açıklamayı ağızlarına yapıştırdıkları siyah bantlarla dinleyen bazı gazeteciler “Sansüre, otosansüre hayır”, “Alo Fatih basından elini çek”, “Gazetecilik susmak değil soru sormaktır” yazılı dövizleri taşıyarak baskı ve sansürü protesto ettiler.

G9-1

G9-2

G9-4

G9-5

G9-6

G9-7

G9-3

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/3175
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Gazeteciler baskı ve sansüre karşı sokağa çıktı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milletler Ligi’nin ikinci haftası Ankara’da başladı

Voleybol Milletler Ligi’nin 2’inci hafta mücadelelerinin Ankara ayağı bugün oynanan iki mücadeleyle başladı.

Kapat