25 Ocak 2021, Pazartesi - 10:37

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Gazeteciler, salgının gölgesinde Türkiye’de medyayı konuşacak

Tarih: 08 Ocak 2021

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 28

Gazeteciler Cemiyeti’nin Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi Projesi kapsamında gerçekleşecek “Salgının Gölgesinde Türkiye’de Medya” başlıklı yıllık konferansın kayıtları sürüyor. Gazeteciler Cemiyeti’nin 75. yılının da kutlanacağı konferansta gazeteciler, Covid-19 ve gazetecilik, internet düzenlemeleri, salgın ve Anadolu basını konularını konuşacak.

Gazeteciler Cemiyeti, Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi Projesi (M4D)’nin ikinci yıllık konferansını düzenliyor. “Salgının Gölgesinde Türkiye’de Medya” başlıklı konferans 11-15 Ocak 2021’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Türkiye’den ve dünyadan gazeteciler, meslek örgütleri ve medya kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelecek.

Gazeteciler Cemiyeti’nin 75. yılı ve Çalışan Gazeteciler Günü olan 10 Ocak da etkinlik kapsamında kutlanacak.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer’in açılış konuşmalarıyla 11 Ocak’ta başlayacak programda, Covid-19 salgını ve gazeteciliğe etkileri, M4DProjesi kapsamında örnek uygulamalar, gazeteciliğe ilişkin yasal düzenlemeler, internete yönelik düzenlemeler ve hapishanede, mahkeme koridorlarında gazetecilik konuları tartışılacak.

Akademisyenler, gazeteciler, sendika temsilcileri gazeteciliğe ilişkin değerlendirmelerini sunacak.

Konferansa kayıt olmak ve programa ilişkin detaylı bilgi almak için:

Medya Konferansı

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/29950
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Gazeteciler, salgının gölgesinde Türkiye’de medyayı konuşacak

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hrant Dink, 14 yıl sonra da unutulmadı

Gazeteci Hrant Dink, 2007'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Katledilişinin 14'üncü yılında da unutulmayan Dink, siyasetçiler ve meslektaşları tarafından sosyal medya hesaplarından anıldı.

Kapat