14 Mayıs 2020, Perşembe - 13:44

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

“Hayat Eve Sığar” uygulamasında Ankara “çok renkli”

Tarih: 14 Mayıs 2020

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 2

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasından paylaşılan koronavirüs yoğunluk haritasına göre Ankara’da merkezde yoğunluk fazla iken merkezden uzak olan ilçelerde yoğunluğun azaldığı görüldü.

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar mobil uygulaması sayesinde koronavirüs yoğunluk haritasına ulaşılabiliyor. Mavi ve kırmızı arasında renk geçişleriyle belirtilen haritada; kırmızı yüksek risk bölgesi olurken, mavi ise düşük risk bölgesi olarak gösteriliyor.

Uygulamaya göre Başkent’in koronavirüs yoğunluğunun merkezde yüksek olduğu, merkezden uzaklaştıkça düştüğü görülüyor. Çankaya, Keçiören, Altındağ, Yenimahalle, Sincan ilçelerinde yoğunluk riski fazla iken Nallıhan, Polatlı, Kızılcahamam, Beypazarı, Ayaş, Haymana, Bala gibi şehir merkezine uzak ilçelerde ise vaka yoğunluğunun düşük seviyede olduğu görülüyor.

İl bazlı vaka, ölüm sayıları açıklanmıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en son 3 Nisan tarihindeki Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamalarda il bazlı vaka ve ölüm sayılarını vermişti. Açıklanan verilere göre o tarihte Ankara’da 860 vaka ve 11 ölüm bulunuyordu. Aradan geçen 41 günün ardından toplam sayılar dışında il bazlı veriler ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. 3 Nisan tarihinde Türkiye genelinde toplam 20 bin 921 vaka, 425 ölüm varken, 13 Mayıs itibariyle vaka sayısı 3 Nisan’a göre 7 kattan daha fazla artarak 143 bin 114’e, ölüm sayısı ise 9 kattan fazla artarak 3 bin 952’ye yükseldi.

Çankaya:

Keçiören:

Altındağ:

Sincan:

Mamak:

Pursaklar:

Ayaş:

Polatlı:

Kızılcahamam:

Kahramankazan:

Haymana:

Bala:

Gölbaşı:

 

 

 

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/28171
Yol: Ana sayfa » Yazılar » “Hayat Eve Sığar” uygulamasında Ankara “çok renkli”

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİSK-AR: Salgın 8 milyon yeni işsiz yaratabilir

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR), Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Şubat ayı Hanehalkı İşgücü Araştırması ile İŞKUR’un işgücü verilerini değerlendirdi. DİSK-AR’ın yayınladığı rapora göre korona virüs salgını 7-8 milyon yeni işsiz yaratabilir.

Kapat