5 Mart 2019, Salı - 10:35

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Hayata El Ver Projesi, ilk yardım eğitimiyle sürüyor

Tarih: 16 Ekim 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 23

Ankara Üniversitesi Kadın Platformunun “Hayata El Ver Projesi” kapsamında Sağlık Bakanlığı, Altındağ Belediyesi, TÜKAL ve TARD’ın katkılarıyla düzenlediği “Kalp Durmasında İlk ve Doğru Müdahale” sosyal sorumluluk projesi etkinliğinde Altındağlılar ilk yardım eğitimi aldı.

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu (AÜKPK) “Hayata El Ver Projesi” kapsamında Sağlık Bakanlığı, Altındağ Belediyesi, Tüm Kadın Lobisi Derneği (TÜKAL) ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’nin (TARD) katkılarıyla düzenlenen “Kalp Durmasında İlk ve Doğru Müdahale” sosyal sorumluluk projesi etkinliği bugün Hamamönü’nde yapıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin de katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını AÜKPK Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış yaptı. Prof. Alkış etkinliğe katkı sağlayanlara ve etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından eğitimciler manken üzerinde kalp durması durumunda yapılacak ilk yardımı katılımcılara anlattı. İlk olarak Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki eğitimci eşliğinde mankene ilk yardımda bulundu. Katılımcılar tek tek ve defalarca mankenler üzerinde kalp durması durumunda nasıl ilk yardım yapılması gerektiğini öğrendi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/19751
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Hayata El Ver Projesi, ilk yardım eğitimiyle sürüyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin ilk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi açıldı

Türkiye'nin ilk Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden ayrılıp fakülte haline geldi. Fakülte'nin bileşenleri, gelişmeyi GÖRÜNÜM'e değerlendirdi.

Kapat