13 Kasım 2019, Çarşamba - 05:16

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

İLEF’te Panayır coşkusu

Tarih: 19 Mayıs 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 431

Bahar şenliği Panayır İLEF‘lileri bir araya getirdi. Müzik dinletileri, dans gösterileri, açık artırma ve film gösterimlerinin yapıldığı şenlik renkli anlar yaşattı.

İLEF‘in geleneksel bahar şenliği “Panayır” bugün hocaları, öğrencileri ve mezunları bir araya getirdi. Atölye standlarının açılmasıyla saat 12.00’de başlayan panayırda, öğrenciler üretimlerini sergiledi. Öğrencilerin hazırladıkları yemeklerin yanı sıra “Panayır” baskılı tişört ve bardakların da satıldığı şenlikte, hocalara ait eşyaların açık artırma ile satılması, neşeli dakikalar yaşattı. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından açılan masada gönüllüler için imza toplandı.

“Şenliği yeniden düzenlemek hepimizi mutlu etti”

İletişimliler Vakfı (İLEV), İLEF ve Reklam Atölyesi’nin organize ettiği Panayır’da, açılış konuşmasını yapan İLEF öğrencisi Pınar Bolsu “Reyya Advan Koyuncu hocayla konuşurken, Panayır’ın yeniden düzenlenmesi fikri oluştu. Yıllar sonra şenliği yeniden düzenlemek hepimizi mutlu etti” dedi. Konuşmanın ardından, öğrencilerin hocalarla ilgili yaptığı eğlenceli anketin sonuçları açıklandı. Öğrencilerin, hocalarına dair fikirlerini  ifade ettikleri anketin sonuçları, hocaları ve öğrencileri kahkahalara boğdu.

İLEF hocaları tarafından bağışlanan eşyaların satıldığı açık artırma çekişmeli anlara sahne oldu.En yüksek teklifi 250 TL ile, Öğretim Üyesi Mehmet Sobacı’nın bağışladığı pipo alırken, bunu 171 TL ile Öğretim Üyesi Reyya Advan Koyuncu’nun bağışladığı duvar saati izledi. Artırmadan elde edilen para ise İLEV’in burs fonuna aktarılacak.

Panayır’da DJ Emre, müzikle şenliğe renk katarken ADA dans grubu da “Slave” isimli dansıyla şenliğe katıldı. Bunun yanı sıra Ahmet Taner Kışlalı Sanat Evi’nde, 1996 İLEF mezunu Zeynep Keçeciler’in “Afgan Kömürü” adlı ödüllü belgeselinin gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından Keçeciler, izleyenlerin sorularını yanıtlayarak, belgesel çekimleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı.

Öğrenci ve hocaların hatıra fotoğrafı çektirdiği Panayır, Hitit müzik grubunun konseriyle son buldu.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/18685
Yol: Ana sayfa » Yazılar » İLEF’te Panayır coşkusu

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇSM’de “Acil Demokrasi Paneli”

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen “Acil Demokrasi Paneli”nde demokrasinin önemi konuşuldu.

Kapat