13 Mart 2020, Cuma - 09:56

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

İnek Bayramı sona erdi

Tarih: 06 Mayıs 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 193

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (SBF) geleneksel olarak düzenlenen İnek Bayramı sona erdi. 3-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İnek Bayramı renkli anlara sahne oldu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (SBF) geleneksel olarak düzenlenen İnek Bayramı sona erdi. Cebeci Kampüsünde 3-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İnek Bayramında önceki senelere göre değişiklikler yer aldı.

Bayram saat 10.00’da “İnek Yürüyüşü”yle başladı. Önceki senelerde öğrencilerin kortej halinde Kurtuluş Metro İstasyonuna gittiği yürüyüş, bu sene Cebeci Kampüsü içinde yapıldı. Çeşitli pankart ve sloganlarla kampüs içinde yürüyen SBF’liler davullar eşliğinde şarkılar söylediler. Renkli anların yaşandığı yürüyüş, bölümlerin SBF önünde anı fotoğrafı çektirmesiyle sonlandı. Yürüyüşten sonra her sene temsili bir imam tarafından okunan “İnek Duası” yerine ise bu sene “İnekname” okundu. Fakültenin önünde kurulan sahnede bir mahkemeyi canlandıran öğrenciler, bayram sürecindeki yasaklara mizahi göndermeler yaptı.

Fotoğraflar: Bilge Sancar,Cengiz Mert Aksekili,Emre Akcebe

Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve Mülkiyeliler Birliği Başkanı bu yıl bayramda açılış konuşması yapmazken bayramın ilk gününde sırasıyla Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme bölümlerinin fermanları okundu. Ayrıca, fermanlar okunurken saat 14.00’te Mülkiyeliler Birliği’nde bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada konuşan Mülkiyeliler Birliği Başkanı Dinçer Demirkent, birlik yöneticilerinin ve eski mezunların Mülkiye’nin 80 yıllık geleneğine dâhil edilmemesine tepki gösterdi. Bayramın ilk gününün sonunda Kurtalan Ekspres konseri ve fasıl yer aldı.

Bayramın ikinci günü sırasıyla İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye bölümlerinin fermanlarının okunmasıyla başladı. Fermanların ardından her sene olduğu gibi öğrencilere ve hocalara yazılan çamurların okunmasına geçildi.

Program devam ederken öğrenciler, SBF‘liler halay çekti ve su savaşı yaptılar.

Bayramın ikinci günü Bahadır Tatlıöz konseri ve fasılın ardından sona erdi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/18401
Yol: Ana sayfa » Yazılar » İnek Bayramı sona erdi

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği – Antalya maçında kazanan çıkmadı

TFF Süper Lig Cemil Usta Sezonu 25.hafta maçında Gençlerbirliği ve Antalyaspor, Eryaman Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Hakem, Halil Umut Meler’in yönettiği maç Sio ve Podolski’nin karşılıklı golleriyle 1-1 sona erdi.

Kapat