19 Mayıs 2019, Pazar - 02:17

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

İstanbul BSSK evine avantajla dönüyor

Tarih: 20 Nisan 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 19

Efeler Ligi Play-off 7-8 etabı karşılaşmaları, Ziraat Bankası ve İstanbul BBSK arasında oynanan maçla başladı. İstanbul temsilcisi maçı 3-1 kazanarak evine avantajlı döndü.

Efeler Ligi’nde sona doğru yaklaşırken, klasman mücadeleleri sürüyor. Ligin 7’nci ve 8’incisini belirleyecek olan Play-off 7-8 etabı, mücadeleleri bugün saat 14.00’te Başkent Voleybol Salonu’ndaki maçla başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İstanbul BBSK) deplasmanda aldığı 3-1’lik galibiyetle, ikinci maç öncesi avantajı yakaladı. Serinin ikinci maçı 23 Nisan Salı günü İstanbul’da oynanacak.

Teknik molaya 12-7 İstanbul BBSK üstünlüğüyle girilen birinci sette Ziraat Bankası, farkın açılmasına izin vermedi ve skoru 15-15’e getirdi. İstanbul BBSK, oyun üstünlüğünü tekrar alarak skoru 19-16’ya getirdiği seti 25-21’lik skorla kazandı.

İkinci sete iki takım da hırslı başladı. Takımların art arda elde ettiği sayılarla iki taraf da farkın açılmasına müsaade etmedi. Başa baş giden sette, teknik molaya 12-11 İstanbul BBSK üstünlüğüyle girilse de Ziraat Bankası’nın etkili son hücumlarıyla seti 25-20 aldı ve skora 1-1’lik beraberlik getirdi.

Üçüncü sete motivasyonları yüksek olarak başlayan iki takım da karşılıklı sayılar buldu. 8-8 beraberliğinin ardından 4 sayılık seri yakalayan İstanbul BBSK, teknik molaya 12-8 önde girdi. 5 sayılık seriyle skoru 16-21’e getiren İstanbul BBSK Ziraat’i molaya zorladı ve 25-21’le seti alarak durumu 2-1’e getirdi.

İstanbul temsilcisinin baştan sona üstün götürdüğü son sette Ziraat Bankası, taraftar desteğiyle maça ortak olmaya çalışsa da setin ortalarında fark 7 sayıya kadar çıktı. Maçın son setini 25-18 kazanan İstanbul BBSK maçı da 3-1 kazandı.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/23040
Yol: Ana sayfa » Yazılar » İstanbul BSSK evine avantajla dönüyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLEF, en engelsiz fakülte oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde İLEF, Mekanda Erişim ve Eğitimde Erişim alanlarında engelsiz fakülte ödülü aldı. Ankara Üniversitesinden iki fakülte ve iki yüksekokulu daha Mekanda Erişim ödülü alırken İLEF, Eğitimde Erişim ödülü alan tek fakülte oldu.

Kapat