19 Mayıs 2019, Pazar - 05:09

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Kışlalı, ölümünün 19’uncu yılında anılacak

Tarih: 18 Ekim 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 68

Fakültemizin hocalarından, yazar ve gazeteci Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, katledilişinin 19. yıldönümünde anılacak.

Bilim insanı, yazar, eğitimci, aydın Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, bombalı bir suikast sonucu katledilişinin 19’uncu yıl dönümünde anılıyor. İLEF Öğretim Üyesi Kışlalı’yı anmak için, 21 Ekim Pazar günü etkinlikler düzenlenecek.

Ankara Cumhuriyet Okurları (Cumok) tarafından düzenlenen anma programı 09.30’da Kışlalı’nın evinin önünde başlayacak.  Evinin yakınlarında bulunan Kışlalı anıtına 10.30’da yapılacak  ziyaretinin ardından 12.00’ de Karşıyaka Mezarlığındaki gömütü başına geçilecek.

Kışlalı için ayrıca 18.00’de Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde de bir anma etkinliği düzenlenecek. Açılış konuşmasını Nejdet Özer ve Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı’nın yapacağı etkinliğin konuşmacıları, Cumhuriyet gazetesi yazarı Işık Kansu, Tevfik Kızgınkaya, Bartu Soral olacak. Müzik dinletisinin de olacağı etkinlikte ayrıca Ankara Cumhuriyet Okurları (Cumok) armağanı olarak Kışlalı’nın “Tanrı’yı kim kullanır?” kitabı dağıtılacak.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/19763
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Kışlalı, ölümünün 19’uncu yılında anılacak

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLEF, en engelsiz fakülte oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde İLEF, Mekanda Erişim ve Eğitimde Erişim alanlarında engelsiz fakülte ödülü aldı. Ankara Üniversitesinden iki fakülte ve iki yüksekokulu daha Mekanda Erişim ödülü alırken İLEF, Eğitimde Erişim ödülü alan tek fakülte oldu.

Kapat