18 Mayıs 2019, Cumartesi - 21:17

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Kore Gazisinin oğlu Prof. Dr. Kumbasar’dan İLEF’e teşekkür ziyareti

Tarih: 07 Mart 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 169

Babası Kore gazisi olan Prof.Dr. Hakan Kumbasar, koresavasiveizleri.com sitesi fikrinin hayata geçirilmesine yardımcı olan Öğr.Gör. Mehmet Sobacı ve İLEF öğrencisi Gökay Gürbüz’ü İLEF’te ziyaret etti.

Kore Gazisi Albay Cihan Kumbasar’ın oğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kumbasar, içeriğini hazırladığı koresavasiveizleri.com sitesine verdikleri destek nedeniyle İLEF Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Mehmet Sobacı ile İLEF öğrencisi Gökay Gürbüz’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Dekan Prof. Dr. Abdülrezak Altun da sitenin altyapısı ile tasarımını hazırlayan Sobacı ve Gürbüz’e birer teşekkür belgesi verdi.

Ziyaret sırasında Kumbasar, Kore Savaşı ile ilgili bilgi ve belgelerin bir araya toplandığı sitenin amacından bahsetti. Kumbasar “Dünya barışı fikrinin yanı sıra siteyi Kore Gazilerimiz için kurduk. Sitenin amacı tarihteki bu önemli olayı unutmamaktır. Türkiye, Kore Savaşında önde gelen destekçilerinden biri olmuştur. Ne yazık ki çoğu kişi hala Türkiye’nin o yıllarda nerede olduğunu ve ne mücadeleler verdiğini bilmemektedir” dedi. Kumbasar birçok Kore Gazisinin hala madalya alamadığını dile getirerek bunun için Meclis’in bir yasa taslağı hazırlığında olduğunu söyledi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21899
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Kore Gazisinin oğlu Prof. Dr. Kumbasar’dan İLEF’e teşekkür ziyareti

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLEF, en engelsiz fakülte oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde İLEF, Mekanda Erişim ve Eğitimde Erişim alanlarında engelsiz fakülte ödülü aldı. Ankara Üniversitesinden iki fakülte ve iki yüksekokulu daha Mekanda Erişim ödülü alırken İLEF, Eğitimde Erişim ödülü alan tek fakülte oldu.

Kapat