21 Ekim 2018, Pazar - 07:52

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Mahmut Makal Kocatepe’den son yolculuğuna uğurlandı

Tarih: 12 Ağustos 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 91

Cuma günü hayatını kaybeden Köy Enstitülü eğitimci ve yazar Mahmut Makal için bugün Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Makal’ın cenazesi, buradaki törenin ardından Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.

Cuma günü hayatını kaybeden, köy edebiyatının kurucularından eğitimci ve yazar Mahmut Makal, bugün öğle namazına müteakip Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığına defnedildi.

Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekilii Gamze Akkuş İlgezdi, Uşak Köy Enstitülüler Derneği Ankara Şubesi, Eğitim Sen Genel Merkezi, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı da birer çelenk gönderdi. Oğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Makal ve ailesi taziyeleri kabul etti.

Mahmut Makal’ın cenazesine CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, çok sayıda yazar, gazeteci, katıldı. Arkadaşları, okurları ve sevenleri kısa birer konuşma yaparak Makal’ın kişisel yaşamlarındaki ve edebiyat dünyasındaki öneminden bahsettiler.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/19243
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Mahmut Makal Kocatepe’den son yolculuğuna uğurlandı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayata El Ver Projesi, ilk yardım eğitimiyle sürüyor

Ankara Üniversitesi Kadın Platformunun “Hayata El Ver Projesi” kapsamında Sağlık Bakanlığı, Altındağ Belediyesi, TÜKAL ve TARD’ın katkılarıyla düzenlediği “Kalp Durmasında İlk ve Doğru Müdahale” sosyal sorumluluk projesi etkinliğinde Altındağlılar ilk yardım eğitimi aldı.

Kapat