14 Kasım 2019, Perşembe - 19:21

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Öğrenciler “padişah” oldu

Tarih: 17 Aralık 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 105

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde eğitimdeki yeni düzenlemeler, Ak Saray ve yıl dönümü olan yolsuzluk operasyonları “padişah” kostümü giyen bir öğrenci ve arkadaşları tarafından protesto edildi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde “padişah” kostümü giyen bir öğrenci ve “padişah”ın arkadaşları fakülteleri dolaştı. Beraberinde arkadaşlarının da olduğu “padişah” kıyafeti giyen öğrenci, derslikleri ve fakülte kantinlerini gezdi. “Padişah”ın yanında gezen iki arkadaşı olta ile para tuttu. Öğrencilerin ve hocaların dikkatini çeken eylemde “padişah”, iktidarın eğitime yönelik uygulamalarına, Ak Saray’a ve yıl dönümü olan yolsuzluk operasyonuna göndermeler yaptı.

Fotoğraf: Alkan Uçarsu

Fotoğraf: Alkan Uçarsu

“Padişah”, dersliklerde öğrencilere “Derse besmeleyle başladın mı?”, “Derste hangi duaları öğrendiniz?”, “Harçlarınızı ödeniz mi?” sorularını yönlendirdi. Öğrenciler ise şaşkınlıkla ve eğlenerek “padişah”a cevap verdi. “Padişah” aynı zamanda “Derste hangi duaları öğretiyorsunuz?”, “Derse besmeleyle başlıyor musunuz?” sorularını hocalara yöneltti. Hocalar da “padişah”ın sorularını gülerek karşıladı ve cevapladı. Kantinlerde de benzer soruları öğrencilere yönelten “padişah”, “dua öğrenmedik”, “harçları ödemedik” diye gelen cevaplara sinirlendi ve öğrencileri azarladı.

Yaşananların ardından öğrencileri eğlendiren eylem sona erdi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/5225
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Öğrenciler “padişah” oldu

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği 3 puan kazandı

TFF Süper Lig Cemil Usta Sezonu 11. Hafta mücadelesinde alt sıralardan kurtulmaya çalışan Gençlerbirliği ve İstiklal Mobilya Kayserispor, Eryaman Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maçı 2-1 önde kapatan Gençlerbirliği 3 puanı kazanarak galip oldu.

Kapat