24 Ağustos 2017, Perşembe - 04:51

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Öğrenciler “padişah” oldu

Tarih: 17 Aralık 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 100

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde eğitimdeki yeni düzenlemeler, Ak Saray ve yıl dönümü olan yolsuzluk operasyonları “padişah” kostümü giyen bir öğrenci ve arkadaşları tarafından protesto edildi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde “padişah” kostümü giyen bir öğrenci ve “padişah”ın arkadaşları fakülteleri dolaştı. Beraberinde arkadaşlarının da olduğu “padişah” kıyafeti giyen öğrenci, derslikleri ve fakülte kantinlerini gezdi. “Padişah”ın yanında gezen iki arkadaşı olta ile para tuttu. Öğrencilerin ve hocaların dikkatini çeken eylemde “padişah”, iktidarın eğitime yönelik uygulamalarına, Ak Saray’a ve yıl dönümü olan yolsuzluk operasyonuna göndermeler yaptı.

Fotoğraf: Alkan Uçarsu

Fotoğraf: Alkan Uçarsu

“Padişah”, dersliklerde öğrencilere “Derse besmeleyle başladın mı?”, “Derste hangi duaları öğrendiniz?”, “Harçlarınızı ödeniz mi?” sorularını yönlendirdi. Öğrenciler ise şaşkınlıkla ve eğlenerek “padişah”a cevap verdi. “Padişah” aynı zamanda “Derste hangi duaları öğretiyorsunuz?”, “Derse besmeleyle başlıyor musunuz?” sorularını hocalara yöneltti. Hocalar da “padişah”ın sorularını gülerek karşıladı ve cevapladı. Kantinlerde de benzer soruları öğrencilere yönelten “padişah”, “dua öğrenmedik”, “harçları ödemedik” diye gelen cevaplara sinirlendi ve öğrencileri azarladı.

Yaşananların ardından öğrencileri eğlendiren eylem sona erdi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/5225
Yol: Anasayfa > Güncel > Öğrenciler “padişah” oldu

Yorumla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

osym_cevap
LYS 2017 tercih kılavuzu yayımlandı: İLEF kamuda birinci

Yükseköğretim programları ve kontenjanları 2017 kılavuzu yayımlandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından üniversiteli adaylarına ön bilgi vermek için hazırlanan kılavuza göre üniversite tercihleri 18-26 Temmuz arasında yapılabilecek.

Kapat