10 Mart 2020, Salı - 23:51

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Ressam Kanmaz’ın sergisi açıldı

Tarih: 26 Ocak 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 106

Ressam Davut Kanmaz, Galeri Akdeniz’de sergi açtı.

Ressam Davut Kanmaz’ın ikinci kişisel sergisi, dün sanatseverlerle buluştu. Galeri Akdeniz’de düzenlenen serginin açılışına Ankaralı sanatseverlerin ilgisi yoğundu.

Sergide sanatçının son dönem çalışmalarından 30 resme yer veriliyor. Kanmaz, soyut figüratif dışavurumcu resimlerinde doğa-insan ilişkisini tuvaline yansıtıyor. Küçük insan ve hayvan figürlerini büyük doğa kompozisyonları içine yerleştiren Kanmaz, böylece doğanın gücünü ve güzelliğini göstermeyi amaçladığını söylüyor.

Bu çalışmalarında öncekilere kıyasla, doğanın çeşitliliğine uygun olarak çok ve çeşitli renkler kullandığını dile getiren Davut Kanmaz’ın pek çok eseri serginin açıldığı ilk saatlerde sanatseverlerin koleksiyonlarına girdi.

Sanatçının sergisi, 9 Şubat’a kadar Galeri Akdeniz Çankaya’da sanatseverleri bekliyor olacak.

 

 

 

 

 

Davut Kanmaz:

Ankara’da 21 Ekim 1979 yılındadoğan Davut Kanmaz, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi G.S.F Resim Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Birleşik Sanatlar Ana Sanat Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katılmıştır. Resim çalışmalarının dışından birçok sinema ve reklam filminin sanat gruplarında yer aldı, belgesel ve kısa film yönetmenliği yaptı. 2009 yılından beri Çankaya Belediyesi’nde Resim Öğretmeni olarak çalışmakta ve atölyesinde sanat çalışmalarına devam ediyor.

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/21493
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Ressam Kanmaz’ın sergisi açıldı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Ankara’dan seslendi: “Özgürlüğümüz için tüm dünyada ayaktayız”

Ankara’da 8 Mart, Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla Sakarya Caddesinde coşkuyla kutlandı. Platform adına okunan basın açıklamasında, “Emeğimiz, kimliğimiz, özgürlüğümüz, hayatımız ve barış için tüm dünyada ayaktayız” denildi.

Kapat