18 Haziran 2018, Pazartesi - 13:26

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

“SALT İşveren Sergisi” açıldı

Tarih: 04 Mart 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 72

İşveren ve mimar arasındaki ilişkiye dikkat çekmeye çalışan Salt İşveren Sergisi, ÇSM’de ziyaretçilerini bekliyor.

SALT tarafından geliştirilen “SALT İşveren Sergisi” dün ÇSM’de açıldı. Ankara’da ODTÜ Kampüsü ile Makbule Atadan Villası’na odaklanan sergi mimar ve işveren arasındaki fikir alışverişine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Sergide, Denizli’den basma ve boya sanayi fabrikası, İzmir’den Yahşi Bey Tasarım Çalışmaları, Çanakkale’den inşası süren Gökçeada Lise Kampüsü ile İstanbul’dan Koray Ariş Villası ve SALT Galata’ya dair mimari çizimler bulunuyor. Sergi, 30 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Serginin Ankara ayağında diğer sergilerden farklı olarak Koray Ariş Villası da yer alıyor. Villanın mimarı Erkal Güngören’in kızı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi  Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ela Güngören, sergiyi GÖRÜNÜM’e değerlendirdi. Sergide babasının eserlerini görmekten duygulandığını söyleyen Güngören, “Arşiv malzemesinin bende kalmayıp insanlarla buluşmasına çok sevindim. Bu sergi bir mimarlık tarihçisi olarak benim öğrenciye derste anlatmamdan daha etkili ve öğretici” dedi.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/17518
Yol: Anasayfa > Yazılar > Güncel > “SALT İşveren Sergisi” açıldı

Yorumla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİT bölümü proje birincisi OAK Ajans oldu

İLEF Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerinin “Halkla İlişkilerde Örnek Olaylar” dersi kapsamında Kadın Platformu için hazırladığı projelerin ödül töreni dün yapıldı. Rektörlük 100. Yıl salonunda yapılan ödül töreninde, birinci OAK Ajans oldu.

Kapat