19 Nisan 2019, Cuma - 07:26

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Sınır Tanımayan Sanatçılar Sergisi Galeri Kara’da

Tarih: 19 Ekim 2016

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 63

Sınır Tanımayan Sanatçılar sergisi, Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da izleyiciyle buluştu. Savaşlar ve mülteci sorununa dikkat çeken sergide 17 ülkeden 30 sanatçının imzası bulunuyor.

Avusturya ve İsrail Büyükelçiliklerinin katkılarıyla düzenlenen, Sınır Tanımayan Sanatçılar sergisi Galeri Kara’da sanatseverlerle buluştu. Sergi, savaşlar ve mülteci sorununa dikkat çekiyor. Dünya vatandaşı olmak adına yola çıkan Sınır Tanımayan Sanatçılar, 17 farklı ülkeden gelen 30 sanatçıdan oluşuyor.

sinir-tanimayan-sanatcilar-galeri-ic

 

Serginin küratörü Hannah Feigl, Sınır Tanımayan Sanatçılar sergisinin sadece dünyayı gezen bir sergi serisi olmadığını, ulusal sınırları aşan bir sanatçı dayanışma ağı olmayı amaçladıklarını kaydetti. Tüm dünyayı sarsan savaşlar ve mülteci sorununa karşı bir sanatçı duruşu sergilediklerini dile getiren Feigl, destek verip, gösterme olanağı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkürlerini sundu. Sınır Tanımayan Sanatçılar sergisi, savaşlardan dolayı ülkesini terk etmek zorunda kalan mültecilere adandı.

Sergi, 31 Ekim tarihine kadar Galeri Kara’da ziyaret edilebilecek.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/12419
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Sınır Tanımayan Sanatçılar Sergisi Galeri Kara’da

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Judo Federasyonu Başkanı Huysuz: “20 yıllık madalya özlemini gidereceğiz”

TSYD Ankara Buluşmaları’nın bu haftaki konuğu Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, judo sporunun gelişimini, medyanın tutumunu ve Antalya Grand Prix 2019’u değerlendirirken 2020 Tokyo Olimpiyat hedeflerini anlattı.

Kapat