9 Temmuz 2019, Salı - 19:14

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda İLEF’ten 2’ncilik

Tarih: 09 Temmuz 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 2

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Haber Yayıncılığı dalında İLEF Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. Sınıf öğrencilerinden Ayşe Döğentaş, Beyta Polat ve Aydan Şirin Pekcan’ın hazırladığı Sanat+ Programı ikinci oldu.

Bu yıl 57’incisi düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasına, Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Haber Yayıncılığı ve İnternet Yayıncılığı olmak üzere dört ana dalda toplam 56 üniversiteden 1021 öğrenci 738 eser katıldı. Toplam 36 eserin ödül aldığı yarışmada, İLEF öğrencilerinden Ayşe Döğentaş, Beyta Polat ve Aydan Şirin Pekcan “Haber Yayıncılığı” dalında ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kültür sanat dalında hazırladıkları programın konusu “Ankara Sanat Tiyatrosu’nda bir tiyatro oyunu nasıl çıkar?” olan İLEF ekibi, yönetmen ve yöneticilerle yaptıkları söyleşilerle tiyatronun zorluklarını anlattı. Programın danışmanlığını Film Atölyesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Enver Özüstün yaptı. İkincisi sınıf öğrencisi Beyta Polat, bu programın hazırladıkları ilk çalışma olduğunu ve mutluluklarını şu sözlerle dile getirdi: “İlk çalışmamızla ödül almak bizim için çok güzel bir şey.”

Beyta Polat, Enver Özüstün

İstanbul TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda 3 Temmuz Çarşamba gecesi gerçekleştirilen törende, İLEF’li öğrenciler ödüllerini program yazarı, senarist Hilal Çelenk’ten aldılar. Canlı yayında üçüncü anons edilip üçüncülük ödülü verilen ekibe, ikincilik ödül heykelciği ve 4 bin liralık para ödülü daha sonra takdim edilecek.

Yarışmada dereceye giren isimler şu şekilde:

Haber Yayıncılığı

Televizyon Haberi

1. Tunahan Erkal, Buse Erel, Sefa Tugay Günaydın – Marmara Üniversitesi “Çağın Yeni Hastalığı ‘Nomofobi’

2. Yare Sarıkaya, Barış Yüce, Şahin Demir – Süleyman Demirel Üniversitesi “Anadolu’da Bir Müzik Köyü”

3. Meryem Şahan – Selçuk Üniversitesi “Yeşil Bisikletler”

Televizyon Spor Haberi

1. Ali Can Öğet – Selçuk Üniversitesi “Çamlıdere’nin Gururu Amigo Serdar”

2. Enis Melih Eliaçık- Erciyes Üniversitesi “Spor Müsabakalarının Gizli Kahramanları”

3. Tuğçe Özdemir – Erciyes Üniversitesi “79 Yaşında Futbol Aşkı Hanım Aral”

Televizyon Haber Programı

1. Eda Cabul – Mersin Üniversitesi “Yaşama Yol Ver”

2. Hakan Koçyiğit, Zeynep Avcı, Celal Ünal – Akdeniz Üniversitesi “Yalnız Yaşamlar”

3. Yasin Mazak, Sümeyye Kaya, Büşra Gedik – Erciyes Üniversitesi “Kıl Payı”

Radyo Haberi

1. Oğuz Aktuna, Oğuzhan Çiçek – Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi “Radyo İletişim Ana Haber Bülteni”

2. Tugay Kaya – Selçuk Üniversitesi “Nostalji Haber”

3. Zeynep Can – Marmara Üniversitesi “Marmara Radyosu Ana Haber”

İnternet Haberi

1. Zafer Yılmaz – Hacettepe Üniversitesi “Böyle Bir “Tık Haberi” Okumadınız!”

2. Sema Karakaş – İzmir Katip Çelebi Üniversitesi “Çöpten İyilik Çıktı”

3. Enes Yurtsever, Turgut Cığızoğlu – Erciyes Üniversitesi “Çekmeceden Yıldızlara”

İnternet Yayıncılığı

İnternet Sitesi

1. Beste Budan – İstanbul Üniversitesi “Bu Topraklardan”

2. Furkan Elveren, Zeynep Akay, Batuhan Yeşilyurt – İstanbul Medipol Üniversitesi “Çözüm İstanbul”

3. Yasin Muhammet Yavuz – Atatürk Üniversitesi “Acil Durum Eğitimleri”

Sosyal Medya Projesi

1. Burak Kaya, Burak Örnek – Beykent Üniversitesi “Videolugat”

2. Yasin Yavuz – Marmara Üniversitesi “Yapım Böyle Film”

3. İsmail Kurt – Hasan Kalyoncu Üniversitesi “Meyus”

Radyo Yayıncılığı

Radyo Programı 

1. Ceren Nur Atik, Sevim Karadağ, Gülnur Göre – Erciyes Üniversitesi “Tarihten Sesler”

2. Perihan Çelik – Selçuk Üniversitesi “Dünya’da Ve Türkiye’de Batıl İnançlar”

3. Büşra Topçu – Trabzon Üniversitesi “Geçmişin Sesi”

Drama Programı

1. Oğuzhan Çiçek, Göksu Kandemir, Saffethan Balcı – Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi “Devr-İ Dünya”

2. Esin Şeker, Arda Ersel – Ondokuz Mayıs Üniversitesi “Bir Ölünün Dünyaya Mektubu”

3. Cem Ertek, Sultan Altın, Hatice Kılıç – Erciyes Üniversitesi “Ece’nin Düşleri”

Televizyon Yayıncılığı

Kısa Film

1. Ömer Çolak – İstanbul Şehir Üniversitesi “Artı Bir”

2. Ramazan Kılıç – İstanbul Şehir Üniversitesi “Depo İşçileri”

3. Akcan Gündem – Marmara Üniversitesi “Vaziyet”

Televizyon Programı

1. Sümeyye Kaya, Büşra Gedik, Yasin Mazak – Erciyes Üniversitesi “Yine Yol Göründü”

2. Ayşe Döğentaş, Beyta Polat, Ayda Şirin Pekcan – Ankara Üniversitesi “Sanat +”

3. Kerim Şahin, Hüseyin Yeşil, Umut Reha Karadeniz – Maltepe Üniversitesi “Rüzgarın Gözleri”

Belgesel Film

1. Gülnara Aıtmamatova –  Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi “Ata Yurt”

2. Umutcan Şahin – Mersin Üniversitesi “Sıfır Elde Var Sıfır”

3. Muhammed Natouf, Oğuzhan Yelgen, Belend Ali – Uşak Üniversitesi “Engelsiz Melek”

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/24223
Yol: Ana sayfa » Yazılar » TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda İLEF’ten 2’ncilik

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milliler VNL’ye yenilgiyle başladı

Voleybol Milletler Ligi 5’inci hafta mücadelelerinin ilk gününde Türkiye, Belçika’ya 3-1 mağlup oldu.

Kapat