9 Mart 2020, Pazartesi - 13:06

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

Tarih: 08 Mayıs 2018

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 85

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10 Mayıs’ta başlıyor. Bu yıl umut temasıyla yola çıkan festival kapsamında, 38 film ve 11 etkinlik sinemaseverlerle buluşacak.

21’incisi bu yıl düzenlenecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10 Mayıs’ta başlıyor. “Umut” temasıyla düzenlenecek festivalin açılış töreni, Karum Alışveriş Merkezi Çim Alan’da 10 Mayıs günü 20.00’de yapılacak. Festival Dolunay Soysert ve Yetkin Dikinciler tarafından sunulacak.

Festival kapsamında 14 kısa film, 19 belgesel ve 5 ulusal seçki filmin özel gösterimi olmak üzere toplam 38 film izleyiciyle buluşacak. Film festivali boyunca 7 farklı mekânda 11 etkinlik düzenlenecek. Etkinliklerden “Sinemada Elli Yıl: Seçil Büker” paneli 12 Mayıs’ta yapılacak. Moderatörlüğünü İLEF öğretim üyesi Prof. Dr. Ruken Keleş’in yapacağı panel Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 18.00’da başlayacak.

İLEF’te yapılacak olan söyleşi iptal edildi

Etkinlik programında yer alan ve 14 Mayıs’ta İLEF MTÖ Sinema Salonu’nda yapılması planlanan İranlı yönetmen Rakhshan Banietemad söyleşisi ise teknik aksaklıklar nedeniyle iptal edildi.

17 Mayıs’ta kapanışını yapacak olan festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/18439
Yol: Ana sayfa » Yazılar » 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Telekom, Ormanspor’a geçit vermedi

ING Basketbol Süper Lig 22’nci hafta karşılaşmalarında OGM Ormanspor, Türk Telekom Basketbol’u ağırladı. İki Ankara ekibinin mücadelesinde gülen taraf attığı 18 sayı fark ile Türk Telekom oldu. Bu sonuçla Türk Telekom, 6’ncı sıraya yükselirken Ormanspor ise ligdeki 15’nci mağlubiyetini alarak küme hattında kalmaya devam ediyor.

Kapat