23 Nisan 2022, Cumartesi - 08:16

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Uluslararası Şefika Kutluer Festivali gerçekleştirildi

Tarih: 22 Kasım 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 160

Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nin 5.’si bu sene Ankara Üniversitesi desteğiyle gerçekleştirildi. Kutluer’in Bratislava Strings Orchestra eşliğinde kaydettiği Latin Romance albümünün ilk seslendirme konseri olan festival “Doğu Batı ile Buluşuyor” konseptiyle müzikseverler ile buluştu.

heber2

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Farabi Salonu’nda dün akşam saat 19.00’da başlayan konseri Şef Erol Erdinç yönetti. Konsere, Hacettepe Akademik Senfoni Yaylı Çalgılar Orkestrası da eşlik etti. İki bölüm olarak yaklaşık iki saat süren konser, büyük beğeni topladı. Konserde Kutluer’in dünya ile birlikte Türkiye’de de piyasaya çıkacak olan yeni albümü Latin Romance’daki eserler seslendirildi. Aynı konser, 22 Kasım’da İstanbul İş Sanat’ta yeniden gerçekleştirilecek ve geliri UNICEF’e bağışlanacak. UNICEF’in iyi niyet elçisi de olan Kutluer, Latin Romance albümü ile Grammy müzik ödülllerine aday gösterildi.

Şefika Kutluer, konser sonunda sahneye kurulan masada sevenleriyle buluştu. Yeni albümünü imzalayan Kutluer, sevenleriyle fotoğraf çektirdi.

heber3

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/4700
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Uluslararası Şefika Kutluer Festivali gerçekleştirildi

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Amacım meslek ilkelerine, insani değerlere ve etiğe sıkı sıkıya bağlı bir gazetecilik”

Dünya’nın en önemli ajanslarından Reuters’in foto muhabirlerinden Ümit Bektaş, meslek yaşamına sayısız ödül sığdıran çok başarılı bir gazeteci. Savaş bölgelerinde gazetecilik konusunda da oldukça fazla deneyimi bulunan İLEF mezunu Bektaş, GÖRÜNÜM’ün sorularını yanıtladı.

Kapat