23 Ocak 2018, Salı - 08:34

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Üniversiteye uyum haftası başladı

Tarih: 12 Eylül 2017

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 117

Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmeye hak kazanan öğrencilere ders programları ve üniversite yaşamı ile ilgili bilgilerin verildiği ve üç gün sürecek Üniversite Yaşamına Uyum Programı, bugün başladı.

uyum tandoğan

İLEF’e bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen Üniversite Yaşamına Uyum Programı’nın ilk toplantısı, Tandoğan Kampüsü’nde bulunan Şevket Aziz Kansu Binası’nda yapıldı.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan tanıtım ve bilgilendirme toplantısında öğrencilere ders seçimi, not ve sınav sistemi hakkında bilgi verildi. Etkinlik Öğrenci Konseyi’nin faaliyetleri de tanıtıldı.

Atılma geri geldi, bütünlemeler kalkıyor

Öğrenci işleri hakkında bilgilendirmenin yapıldığı sunumda yönetmelikteki değişiklikler dikkat çekti. Yeni yönetmeliğe göre okuldan atılma geri gelirken bütünleme sınavları da kademeli olarak kalkıyor. Lisans öğrencilerine en fazla 7 yıl okuma hakkı tanınırken bu yıl itibariyle 100 kodlu derslere bütünleme sınavları yapılmayacak.

Uyum Programıyla ilgili ayrıntılı bilgi, aşağıdaki linkten edinilebilir:

http://ilef.ankara.edu.tr/2017-2018-uym101-ilef-uyum-programi/

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/14942
Yol: Anasayfa > Yazılar > Güncel > Üniversiteye uyum haftası başladı

Yorumla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gazetecilik tehdit altında

Türkiye ile ilgili Gazetecilerin Korunması ve Güvenliği Platformu’na yapılan bildirimlerin sadece 15 tanesi sonuçlandırılmış durumdayken 81 tanesi hala “aktif uyarı” listesinde. Tutuklu gazeteciler sıralamasında da Türkiye uzun süredir birinci sırada.

Kapat