14 Kasım 2019, Perşembe - 18:29

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Yatağan işçileri gözaltında

Tarih: 14 Nisan 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 58

Yatağan işçileri beş gündür Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmesine karşı nöbette.

İşçiler direnişlerini Özelleştirme İdaresi’nin karşısında, Kurtuluş Parkı’nda nöbet tutarak sürdürüyor. Polis işçilerin çadır kurmasına izin vermiyor. İşçiler, polisin onları yalnızlaştırmaya çalıştıklarını buna rağmen yılmadıklarını ve seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

Özelleştime iç foto

Nöbetteki işçilere polis müdahalesi

Bugün saat 13:30 itibariyle Tes-İş Şube Başkanı Fatih Erçelik ve dokuz işçi kendilerini Özelleştirme İdaresi önüne zincirledi. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri gazla müdahale etti. Polis kendini zincirleyen on kişiyi gözaltına aldı. Nöbetini sürdüren işçilere ve onlara destek olan gruplara da müdahale ederek Özelleştirme İdaresi’nden uzaklaştırdı. İşçiler tekrar nöbet tuttukları yere gelerek sloganlarla gözaltına alınan  arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

Polis müdahalesinin duyulması üzerine çok sayıda sivil toplum kuruluşu  ve demokratik kitle  örgütü üyesi ile CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Yatağan işçilerine destek vermek üzere Kurtuluş’a geldi. CHP Milletvekili Çetin işçilere yaptığı konuşmada polislere de seslenerek işçilerin haklı mücadelesini korumalarını, bu yaptıklarıyla AKP’nin polisi olduklarını söyledi.

Yatağan işçilerinin nöbeti Kurtuluş Parkı’nda devam ediyor.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/3938
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Yatağan işçileri gözaltında

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği 3 puan kazandı

TFF Süper Lig Cemil Usta Sezonu 11. Hafta mücadelesinde alt sıralardan kurtulmaya çalışan Gençlerbirliği ve İstiklal Mobilya Kayserispor, Eryaman Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maçı 2-1 önde kapatan Gençlerbirliği 3 puanı kazanarak galip oldu.

Kapat