20 Nisan 2023, Perşembe - 08:18

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

MTÖ’de yenileme çalışmaları bitti

Tarih: 18 Mart 2012

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 150

Mahmut Tali Öngören Sinema Salonu’ndaki yenileme çalışmaları sona erdi. İLEF öğrencilerinden gelen tepkiler olumlu yönde.

Mahmut Tali Öngören (MTÖ) Sinema Salonu’nda, Haziran ayında başlayan yenileme çalışmaları bu hafta sona erdi. Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan sinema salonunda havalandırma ve ısıtma sistemleri, beyaz perde, aydınlatma, koltuklar, kapılar ve ses sistemleri yenilendi. Salona daha fazla koltuk eklenerek, kişi kapasitesi arttırıldı. Salondaki kumanda odasına tüm cihazların toplandığı ısıya dayanıklı dolaplar yerleştirildi. Ayrıca yapılan beyaz perdenin tozdan korunması için salona bir de siyah perde kazandırıldı.Çok amaçlı olan MTÖ Sinema Salonu, yapılan radikal değişikliklerle daha kapsamlı, konforlu ve estetik bir şekil aldı. Aynı zamanda birçok yerde kullanılmayan motorlu perde MTÖ Sinema Salonu’na nostaljik bir hava kattı. Sadece sahneyi aydınlatmak için altı spot lambasının kullanıldığını söyleyen Prof. Dr. Nejat Ulusay, “Rektörlüğün yaptığı bu yenilikler, fakültemiz açısından büyük önem taşıyor” dedi.Sinema salonunun son hâli hakkında düşüncelerini paylaşan Prof. Dr. Ruken Öztürk ise şunları kaydetti: “Özellikle kapılar ders esnasında bizi rahatsız ediyordu ama şimdiki yenilikle bu sorundan kurtulduk. Ayrıca diğer yeniliklerle uzun zamandan sonra çok güzel bir sinema salonuna sahip olduk.”İLEF öğrencilerinden Hüseyin Gündüz ise, MTÖ’deki yenileme çalışmalarının, eğitim ve öğretim dönemine sarkmasının derslerini olumsuz etkilediğinden yakındı. Gündüz, bunun yanında yenilenen sinema salonunun, daha kapsamlı ve estetik olduğunu belirtti.Diğer bir İLEF öğrencisi Okay Karul ise salonun, öğrenciler için daha konforlu dizayn edildiğini, bu salondaki derslerin ve etkinliklerin daha verimli geçeceğini belirtti.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/964
Yol: Ana sayfa » Yazılar » MTÖ’de yenileme çalışmaları bitti

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Parktaki çadırını “çimlere zarar veriyor” diyerek kaldırıp enkaz bölgesine taşıttılar

Malatya Yeşilyurt’ta yaşayan Yusuf Kenan Şahin ve ailesi depremde işyerini de evini de kaybetti. Yusuf Kenan Şahin, kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda hem yaşıyor hem de “çay ocağı” işleterek geçimlerini sağlamaya çalışıyor. Sümer Park’taki çadıra gelen Belediye ekipleri Şahin’e “çimlere zarar veriyorsun” diyerek çadırı ve parka konmuş tabureleri kaldırmaları gerektiğini söyledi....

Kapat