18 Mayıs 2019, Cumartesi - 01:37

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

ARTANKARA sanatseverlerle buluştu

Tarih: 14 Mart 2019

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 88

Bu yıl kadın temasıyla düzenlenen 5’inci Çağdaş Sanat Fuarı ARTANKARA, ATO Congresium’da açıldı ve sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya başladı.

Her yaştan insanın ilk saatlerden itibaren doldurduğu ARTANKARA, yoğun ilgiyle başladı. İlk gününde çok sayıda öğrencinin ziyaret ettiği ARTANKARA, onlarca galeri ve yüzlerce sanatçıyı Ankara’da buluşturdu. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyadan eserlerin sergilendiği fuar, ulusal ve yabancı çok sayıda sanatçıya da ev sahipliği yapıyor.

GÖRÜNÜM olarak biz de Türkiye’nin en önemli sanat fuarlarından olan ARTANKARA’nın ilk günü oradaydık ve fuara katılan bazı sanatçılardan değerlendirmelerini aldık.

“ARTİST bir ise ARTANKARA iki numaraya geçti”

Çalışmalarını İstanbul Gelişim Üniversitesinde yürüten ressam Sonia Lotfi, fuarı çok başarılı bulduğunu ve sanatseverlerin fuara gösterdiği ilginin de çok memnun edici olduğunu söyledi. Lotfi, ilginin her sene arttığını belirterek, “İstanbul’dan geliyorum ve orada TÜYAP-ARTİST sık sık ziyaret ediyorum. ARTİST bir numara ise ARTANKARA iki numaraya geçti” dedi.

Kadın temasıyla düzenlenen fuara özellikle nü kadın resimleriyle katılan Lotfi, “Aslen İranlıyım ve İran’da kadınların ne kadar sıkıntılar çektiklerini biliyorum. Bu nedenle onları hiçbir şeyin kısıtlamaması gereğine odaklanan çalışmalar yaptım. Nü modelleri resimlememin asıl sebebi budur” diye konuştu.

“Ankara uçuşta, her şey çok güzel”

Seramik sanatçısı Bülent Şavkın da fuarı çok başarılı bulduğunu “Ankara Uçuşta. Her şey çok güzel” sözleriyle ifade etti. Hekim olan Şavkın seramikleri “ Artık öyle bir hale geldik ki dünyayı resmen öldürüyoruz, sanki dünya sadece bizimmiş gibi düşünüyoruz. Bizim dışımızdaki bitki ve hayvanları katleder durumdayız. Bunu anlatmaya çalıştığım bir takım işlerim var. İşte kimisi kaybolmuş, kimisi halen yaşamakta olan hayvanları ve insanları ele alan eserlerim var” ifadeleriyle anlattı.

ARTANKARA sanat fuarı 14-17 Mart günlerinde saat 10.00- 20.00 arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Sergilerin yanı sıra söyleşiler de fuarda sanatseverleri bekliyor olacak.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/22115
Yol: Ana sayfa » Yazılar » ARTANKARA sanatseverlerle buluştu

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güngör: Kişiye özel beslenme programı hazırlanmalı

İLEF'te "Yazdan Önce Son Çıkış” başlıklı etkinlikte konuşan Beslenme ve Diyet Uzmanı Sibel Güngör, herkesin günlük rutinini farklı olmasından kaynaklı kişiye özel beslenme programı hazırlanması gerektiğini belirtti.

Kapat