27 Ocak 2021, Çarşamba - 10:05

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Emek Araştırma’nın, pandeminin işçi sınıfına etkisine odaklanan son sayısı yayımlandı

Tarih: 27 Ocak 2021

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 4

Emek Araştırma Dergisi’nin son sayısında, COVID-19 salgınının işçi sınıfı üzerine etkilerini değerlendiren makalelerin yanı sıra toplumsal cinsiyet ve sendikacılık üzerine çalışmalar da yer alıyor.

DİSK Genel-İş tarafından yayımlanan akademik dergi Emek Araştırma’nın yeni sayısı, COVİD-19 salgınının işçi sınıfına yansımalarını değerlendiriyor.

DİSK Genel-İş tarafından yayına hazırlanan, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir’in editörlüğünü yaptığı Emek Araştırma Dergisi’nin 2/2020 cildi yayımlandı. Yılda iki kere yayımlanan derginin yeni sayısında, COVİD-19 salgınının işçi sınıfına yansımaları ele alındı. Emeğe dair sorunlar “çalışma yaşamı”, “sosyal politikalar” ve “emeğin temsili” başlıkları altında incelendi.

Hakemli bilimsel bir yayın olarak 2016 yılından hayatına başlayan ve onuncu sayısı yayımlanan dergide, COVID-19’un çeşitli iş kollarında çalışan işçilerin çalışma koşullarına ve yaşamlarına etkisini akademik olarak ele alan yazıların yanı sıra toplumsal cinsiyet, emek tartışmaları ve sendikacılık üzerine araştırmalar da yer alıyor.

Derginin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/30034
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Emek Araştırma’nın, pandeminin işçi sınıfına etkisine odaklanan son sayısı yayımlandı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

28’inci Adalet ve Demokrasi Haftası başladı: Etkinlikler çevrimiçi yapılacak

Uğur Mumcu’nun suikaste uğradığı 24 Ocak’ta başlayıp Muammer Aksoy’un öldürüldüğü 31 Ocak’ta biten  Adalet ve Demokrasi Haftası’nın 28’incisi bugün başladı.

Kapat