31 Ocak 2023, Salı - 23:42

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

İLEF’li öğrencilerin çektiği “Doktrin: Mavi Vatan” belgeseli ilk gösterimini yapıyor

Tarih: 06 Kasım 2022

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 62

İLEF‘li öğrencilerin hazırladığı Doktrin: Mavi Vatan belgeseli, yarın ilk kez gösteriliyor.

Yönetmenliğini İLEF Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Taha Ömer Işık’ın yaptığı ve yapım ekibinde pek çok İLEF‘linin yer aldığı “Doktrin: Mavi Vatan” belgesi, yarın saat 16.00’da İLEF Mahmut Tali Öngören salonunda ilk gösterimini yapacak.

“Doktrin: Mavi Vatan” belgeseli, Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’deki deniz yetki alanlarını ifade eden Mavi Vatan Doktrini’ni konu ediniyor. Belgesel, “mavi vatan” tanımlamasını ilk kullanan isim olan Emekli Tuğamiral Cem Gürdeniz ve Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEHUKAM) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Karan ile yapılan söyleşilere de yer veriyor.

Projenin yapımcılık ve yönetmenliğini yapan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Taha Ömer Işık’ın yanı sıra belgeselin yapım ekibinde birçok Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi de yer alıyor. Belgeselin seslendirmenliğini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim elemanı, sunucu ve seslendirmen Hayri Çelebi yapıyor.

İletişim Fakültesi Film Atölyesi (FA), Hukuk Fakültesi (AÜHF), Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (DEHUKAM) de katkıda bulunduğu belgeleselin Yapımcısı ve Yönetmeni Taha Ömer Işık, projeyi hayata geçirmeden önce Mavi Vatan Doktrini yazılan bilimsel metinler de dahil olmak üzere geniş bir araştırma yaptığını belirtti. Işık, belgeseli yapmasının amacını “emperyal güçlerin uluslararası hukuka aykırı şekilde Türkiye’nin yetki alanlarını sınırlandırması karışısında geliştirilen bir doktrini açıklamak” olduğunu söyledi.

“Doktrin: Mavi Vatan” belgeseli ilk gösterimini yarın Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mahmut Tali Öngören salonunda saat 16.00’da yapacak.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/33372
Yol: Ana sayfa » Yazılar » İLEF’li öğrencilerin çektiği “Doktrin: Mavi Vatan” belgeseli ilk gösterimini yapıyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOKİ’den “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi: 20 yıl vadeli projeye gençlerin vadesi yetmeyebilir

TOKİ’nin başlattığı "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde gençlere 50 bin konut ayrıldı. Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde yapılacak konutlara 20 yıl vadeli ödeme planıyla sahip olunabilecek. Taksitler yıllık enflasyon oranında artacak.

Kapat