10 Şubat 2023, Cuma - 05:43

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Öngören Hoca anılıyor

Tarih: 11 Ekim 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 107

İLEF’in eski hocalarından ve Türkiye’de televizyon yayıncılığının öncülerinden olan gazeteci-yazar Mahmut Tali Öngören, ölümünün 15. yıl dönümünde anılıyor.

Türkiye’deki radyo yayıncılığının da en önemli isimlerinden olan ve 1999 yılında kaybettiğimiz Öngören, 13 Ekim Pazartesi günü, hem mezarı başında hem de İLEF’te isminin verildiği Sinema Salonunda anılacak.

Öngören için ilk tören, saat 13.00’te Cebeci Asri Mezarlığındaki mezarı başında yapılacak. Buradaki törenin ardından Öngören için, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mahmut Tali Öngören Sinema Salonunda da bir anma programı düzenlenecek.

Anma programları, Öngören’in dersler verdiği Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı, genel başkanlığını yaptığı Çağdaş Gazeteciler Derneği ve kurucusu olduğu Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenleniyor.

“Tek Başına Orkestra”

Radyo ve televizyon yayıncılığının duayen ismi Öngören’le ilgili, usta gazeteci Metin Aksoy tarafından derlenen bir de kitap bulunuyor. “Tek Başına Orkestra – Mahmut Tali Öngören” isimli kitapta Öngören’in yaşam öyküsü, eserlerinin bibliografyası ve ölümünün ardından çıkan haber ve yazılar yer alıyor.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/4183
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Öngören Hoca anılıyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Madenci ölümleri bitmiyor

Madenlerde yaşanan patlamalar ve bu patlamalardan oluşan göçükler maden işçilerinin ölümlerine sebep oluyor. Türkiye’de 3 binden fazla insan maden kazalarında öldü. Son yaşanan kaza ise Amasra’da 42 işçi öldü, 11 kişi yaralandı.

Kapat