1 Şubat 2023, Çarşamba - 05:21

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

İLEV’liler hasret giderdi

Tarih: 18 Ocak 2013

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 303

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı geleneksel sonbahar buluşmasının 18’incisini, 3 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirdi.

Ahmet Taner Kışlalı Sanatevi’nde başlayan etkinliklerde öncelikle mezun oluşunun 25 ve 40. yılını dolduranlar, sembolik olarak kep attı. Uzun yıllardan sonra bir araya gelen mezunlar tekrar beraber olmanın mutluluğunu yaşadı. Etkinliğin akşamında bir otelde düzenlenen yemeğe de yoğun katılım vardı. Ankara Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) Dekanı Prof. Dr. Ruken Öztürk ile Prof. Dr. Haluk Geray’ın da aralarında bulunduğu birçok isim katıldı. “Yaşam telaşenize bir dakika ara verin’’ sloganıyla gerçekleştirilen yemekte mezunlardan 40. yılını dolduranlara ‘kırk yılın hatırı’ için kahve fincanı, 25. yılını dolduranlara ise plaket takdim edildi.

“İLEF önemli insanlar yetiştirdi”

1971 yılında Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan (BYYO) mezun olan Zekeriya Karadayı, İletişim Fakültesi’nin çok önemli bir kaynak ve büyük bir okul olduğunu belirttikten sonra anılarını şu sözlerle anlattı: “1965-66 yılının açılış dersini vermek için İsmet İnönü Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi’ne (DTCF) gelmişti. O gün neler söyledi hatırlamıyorum. Çünkü ona bakmaktan ve onu dinlemekten büyük bir lütuf duymaktaydık. Basın Yayın Yüksek Okulu olarak Siyasal Bilgiler Fakültesi içerisinde bir odayı gösterdiler ve dediler ki okulunuz burası. Yanımızda Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin 3.sınıftaki Diplomasi bölümü öğrencileri vardı. Cem Duna burada öğrenciyken sonra TRT’ye genel müdür oldu. Biz 3. sınıfa geçince okul binası yapıldı. Erol Mutlu gibi çok değerli arkadaşlarımızı kaybettik ama şu bir gerçek ki BYYO ve bugünkü İLEF çok önemli bir okul. Türkiye’yi iletişim alanında her yönüyle etkisi altına alıp çok önemli insanlar yetiştiren bir okul, değerini bilmemiz gerekir.”

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/938
Yol: Ana sayfa » Yazılar » İLEV’liler hasret giderdi

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOKİ’den “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi: 20 yıl vadeli projeye gençlerin vadesi yetmeyebilir

TOKİ’nin başlattığı "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde gençlere 50 bin konut ayrıldı. Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde yapılacak konutlara 20 yıl vadeli ödeme planıyla sahip olunabilecek. Taksitler yıllık enflasyon oranında artacak.

Kapat