25 Şubat 2021, Perşembe - 20:45

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Başkent Market’ten sonra Başkent Büfe de hizmete açılıyor

Tarih: 20 Kasım 2020

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 53

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), yerli üreticiler ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünleri kentlilerle buluşturan Başkent Marketlerin ardından Başkent Büfe projesini de hayata geçirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma projesi kapsamında yerli üreticiler ve kadın kooperatiflerinin ürettiği doğal ürünleri kentlilerle buluşturan Başkent Market projesinden ardından “Başkent Büfe” projesini hayata geçirerek ilk büfeyi Koru Metro çıkışında açtı.

ABB Halk Ekmek bünyesinde açılan Başkent Büfe, Başkent Market’in mini konsepti olarak hizmet verecek. Halk Ekmek Fabrikası’nın ürettiği ürünler ile birlikte Ankaralı üreticiler ile kadın kooperatiflerinin ürettği salça, reçel, sirke, bal, peynir, et, süt, erişte, yumurta, nohut, turşu gibi birçok doğal ürünü aracısız ve uygun fiyattan kentlilerle buluşturacak.

Büfelerin sayısı giderek artacak

Başkent Büfe’nin açılışına katılan Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu, uygulamanın giderek daha da yaygınlaşacağını belirterek, “Halk Ekmek Fabrikası olarak Başkent Market konseptimiz ile öncelikle Ankaralı çiftçilerin ve kadın kooperatiflerimizin ürünlerini büfemizin raflarına taşıyoruz. Doğal, sağlıklı ve temiz ürünlerle birlikte ekmek, süt, yoğurt, yumurta gibi ürünleri de Ankaralıların hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/29709
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Başkent Market’ten sonra Başkent Büfe de hizmete açılıyor

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emek Araştırma’nın, pandeminin işçi sınıfına etkisine odaklanan son sayısı yayımlandı

Emek Araştırma Dergisi'nin son sayısında, COVID-19 salgınının işçi sınıfı üzerine etkilerini değerlendiren makalelerin yanı sıra toplumsal cinsiyet ve sendikacılık üzerine çalışmalar da yer alıyor.

Kapat