22 Mayıs 2019, Çarşamba - 02:35

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

KMO Ankara Şube Başkanı Etike: “Kirli havaya karşı önlem alınmıyor”

Tarih: 02 Mart 2014

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 204

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Erkin Etike, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın en yüksek hava kirliliğinin Ankara’da olduğunu açıklaması üzerine, dün basın toplantısı düzenleyerek tehlikenin boyutlarını değerlendirdi.

sıhhiye-kmo3Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Erkin Etike, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın en yüksek hava kirliliğinin Ankara’da olduğunu açıklaması üzerine, dün basın toplantısı düzenleyerek tehlikenin boyutlarını değerlendirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi ölçüm istasyonlarının verilerine göre Türkiye’de hava kirliliğinin en yüksek olduğu noktanın Ankara-Sıhhiye olduğu belirlendi. Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Erkin Etike, Ankaralıların sağlığının tehdit altında olduğunu belirterek Bakanlığı, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni bu konuda görevlerini yapmaya çağırdı.

Ankara’daki hava kirliliğinin halk sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaştığını yıllardır kamuoyuna duyurduklarını söyleyen Etike, bugüne kadar alınmış herhangi bir önlem bulunmadığına dikkat çekti.

sıhhiye-kmo2edAnkara’da yaşanan hava kirliliğinin nedenlerinin taşıt trafiği ve artan kömür kullanımı olduğunu söyleyen Etike, kalitesiz kömür kullanımının da azaltılması gerektiğini kaydetti.

Sıhhiye bölgesinde, işyerleri ile birlikte büyük hastanelerin de bulunduğunu, akciğer ve solunum sistemi hastalıkları nedeniyle tedavi gören hastaların tehdit altında olduğunu hatırlatan Etike, halkın hava kirliliği konusunda bilgilendirilmesi için Kimya Mühendisleri Odası olarak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/3268
Yol: Ana sayfa » Yazılar » KMO Ankara Şube Başkanı Etike: “Kirli havaya karşı önlem alınmıyor”

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk icraatıydı… Yavaş’tan o sorunun çözümü için kesin talimat

Geçtiğimiz ay Batıkent’te yaşanan hayvan katliamının hemen ardından ilgili birimleri harekete geçirerek olaya müdahale eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sokak hayvanlarının sorunlarının köklü çözümü için de kolları sıvadı. Mansur Yavaş’ın yaklaşık bir aydır ilgililerle toplantılar yaptığı, içinde gönüllülerin de olduğu bir komisyon kurularak soruna karşı modern ve kalıcı çözümlerin...

Kapat