29 Nisan 2023, Cumartesi - 23:42

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

‘Müziği aşkla yapıyoruz’

Tarih: 12 Ocak 2013

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 256

Türkiye’ye ska ve punk müziği getiren Athena Grubu 21 Ekim’de Jolly Joker’de verdiği konser öncesinde Görünüm’e konuştu.

'Müziği aşkla yapıyoruz'

Fotoğraflar: Ender Baykuş

Sevilen şarkılarıyla büyük hayran kitlesine sahip olan Athena grubu, Ankara seyircisiyle buluştu. Son albümlerindeki parçaların yanı sıra eski parçalarını da seslendiren grup, gecenin sonunda Orhan Gencebay’dan ‘Bir araya gelemeyiz’i de seslendirdi. Grubun solisti Gökhan Özoğuz, “Toprağa sırtımızı ve ayaklarımızı koyup yüzümüzü de dünyaya açtığımız zaman istediğimiz müziği yapmış oluyoruz” dedi.

“Eurovision doğru bir yer”

Eurovision’un artısının da eksisinin de olduğunu söyleyen Grup, “Avrupa’da özellikle Londra’da ve Almanya’da gittiğimiz her yerde herkes bizi biliyor. Ben müziğimi herkesle, bütün ülkelerle paylaşmak istiyorum diyorsanız Eurovision doğru bir yer” dedi. Gruba göre son albümleri onlar için dönüm noktası oldu. Özoğuz, “Çaldığınız müziğe inanıyorsanız, çalarken onunla beraber deliriyorsanız, o müziğin sevilmemesine imkân yok” dedi.

'Müziği aşkla yapıyoruz'

“Türk musikisi büyük bir derya”

“Müziğimizin tarzı Batılı olsa da içeriği hep Türk” diye belirten grubun gitaristi Hakan Özoğuz, “Müziği severek aşkla yapıyoruz. Müziğimizi mümkün olduğunca fazla insanla paylaşmaya çalışıyoruz” dedi. Müzik piyasasında bireyselliğin ön plana çıktığını belirten Özoğuz, “Herkes müzik yaparken başkalarına muhtaç kalmadan yapıyor. Bu durum müzik piyasasına eksiden çok artı katıyor” diyerek konuşmasına devam etti.

Türkiye’deki müziğin çok önemli bir yerde olduğuna dikkat çeken Gökhan Özoğuz, sözlerini şöyle bitirdi: “Çok iyi gruplar gelecek. Türk musikisi özellikle Londra’da çok önemli bir yerde, çok büyük bir derya. Türk müziği gelecekte çok daha güzel yerlere gelecek.”

Athena – Her Şey Yolunda

Grubun 16 Ocak 2002’de çıkarmış olduğu “Her Şey Yolunda” albümü Avrupa Müzik etiketi ile tekrar yayımlandı. Yawaşş Yawaşş, Öpücük, Sen de Yap, Yorulmak Olmaz, Fik Fik, Beyoğlu, Topukla, An isimleriyle toplam 8 şarkıyı içeren albüm 29 Mayıs 2012’de hayranlarıyla buluştu.

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/1559
Yol: Ana sayfa » Yazılar » ‘Müziği aşkla yapıyoruz’

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enkazdan kurtardıkları eşyaları satarak geçinmeye çalışan ailenin muhtaç aylığı da kesilmiş

Sağlam kalan eşyalarını çıkarıp satarak geçinmeye çalışıyorlar. Deprem öncesi aldıkları muhtaç aylığı depremden sonra kesilmiş. Bir çadırda iki aile kalıyor. Bölgede arama kurtarma yapılmayan bazı binalarda hâlâ çıkarılmayan cesetler olduğu söyleniyor. Sokakta yoğun bir ceset kokusu var.

Kapat