14 Ocak 2021, Perşembe - 01:23

  • google plus
  • twitter
  • facebook
  • rss

Merve Güleç Genç Gazetecilik Bursu’na başvurular başladı

Tarih: 13 Ekim 2020

|

Kategori:

|

Yazdır

|

Okunma: 90

Genç yaşta yitirdiğimiz eski muhabirlerimizden gazeteci Merve Güleç’in adına verilecek olan “Genç Gazetecilik Bursu” duyuruları başladı.

Merve Güleç Genç Gazetecilik Bursu için başvurular başladı.

Önceki muhabirlerimizden, geçen Mart ayında geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan Merve Güleç’in adıyla verilecek burs için başvuru süresi başladı.

Merve Güleç, 2018 yılında İLEF Gazetecilik Bölümünden mezun olana kadar Görünüm’de çalışmış, ardından Milliyet ve Star gazetelerinin Ankara bürolarında mesleğine devam etmişti. Güleç, bir süredir ailesiyle yaşadığı İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu, henüz 26 yaşındayken hayata gözlerini yummuştu.

Güleç’in arkadaşları ve yine arkadaşları tarafından kurulan Gazete Rüzgârlı’nın verdiği burs, İLEF’in bütün sınıflarında gazeteci olma isteğindeki Türk uyruklu kadın öğrencilerin başvurusuna açık. Burs, 250 TL tutarında, ve karşılıksız olarak Ekim-Mayıs ayları arasında 8 ay boyunca verilecek.

İLEV‘in burs için yaptığı duyuru ve başvuru şartları şöyle:

Adayların, bursiyer seçimini yapacak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı Başkanlığına hitaben hazırladıkları ve maddi durumuları / yaşam koşulları ve bursa niçin ihtiyaç duyduklarını anlatan en az bir sayfalık bir başvuru yazısını gkaradeniz05@gmail.com  adresine mail yoluyla 23 Ekim 2020 tarihi saat 23.59’a kadar göndermesi gerekiyor.

Seçim sürecine ilişkin açıklama başvurular tamamlandıktan sonra ayrıca yapılacak.

 

Merve’nin adı bursla da yaşayacak

Haberi Duyur

Kısa Adres: http://gorunum.tk/29243
Yol: Ana sayfa » Yazılar » Merve Güleç Genç Gazetecilik Bursu’na başvurular başladı

Yorumla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gazeteciler “dönüşümden” endişeli

Farklı medya kuruluşlarında ve mecralarında çalışmalarına rağmen hepsi gazeteciliğin pandemi sürecinde yaşadığı dönüşümden endişeli. Asıl endişe kaynağı olan ise bu dönüşümün kalıcı olması. Gazetecilikte yaşanan dönüşümü gazetecilerle konuştuk.

Kapat